Tomáš Pazdera zvítězil na prvním MS neslyšících v ruském Shukolove

V kvalifikaci snowboardcrossu Tomáš obsadil 2. místo, v semifinálové rozjíždce byl také druhý, ale podařilo se mu vyhrát finálovou jízdu a získat zlatou medaili.

„Závod byl velice napínavý. Ve startovních blocích se mnou stáli 2 největší konkurenti z Ruska. V kvalifikaci jsem se umístil o pár setin na druhém místě. Nervy pomalu rostly a po ne zcela vydařeném startu v semifinále jsem držel, druhou postupovou pozici, Rusa jsem nepředjížděl a dojel jsem v klidu druhý. Ve finále jsem byl nervózní, ale odstartoval jsem překvapivě dobře. Svým soupeřům jsem ujel hned po startu, konkurenti se mě snažili dojet, ale nepodařilo se jim to. Jde o můj nejlepší výkon a dokonce jsem zapsán jako nejlepší neslyšící snowboardista v historii v ČR. Jsem šťastný a věřím, že toho dosáhnu mnohem více než se dá nyní očekávat,“ píše z dějiště MS Tomáš.

„Děkuji všem za podporu, teamu, koučům i svazu neslyšících. Teď mě čeká velká příprava na Deaflympiádu, která bohužel nebude příští rok v Sochi, ale v roce 2015 někde na Sibiři,“ dodává.

„Tomáš s námi trénuje teprve 3. rokem a díky jeho píli se neustále zlepšuje. Přestože má díky poruše sluchu zhoršenou rovnováhu a na snowboardu je tato schopnost pro výkon velmi důležitá, je schopen soupeřit i se slyšícími závodníky. Škoda, že neslyšící nejsou nepochopitelně zařazeni do skupiny paralympijských sportů. Tomášovi by to pomohlo financovat náročnou přípravu. V současné době se připravuje současně s prací, finančně ho podporuje náš snowboardcrossový oddíl a určitou podporu má i od svazu neslyšících. Snažíme se pro Tomáše sehnat peníze kde se dá, ale zatím se to zcela nedaří. Tomáš tak nemůže absolvovat dostatečný počet soustředění či závodů a nenaplňuje tak svůj potenciál. Věřím, že se to po tomto výsledku zlepší a Tomáš sežene dostatek peněz na přípravu,“ říká o svém svěřenci reprezentační trenér Marek Jelínek.

Výsledky závodu mužů: 1. Pazdera (ČR), 2. Kazakov (Rus.), 3. Savenkov (Rus.)

2 odpovědi na “Tomáš Pazdera zvítězil na prvním MS neslyšících v ruském Shukolove”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *