Zápisníček Mgr. Jelena – Finále SP (Kanada)

Česká výprava má za sebou přesun do Quebecku, dva tréninkové dny na sjezdovkách a dva tréninky ve velmi náročné, přemrzlé i když nepříliš dlouhé trati. Pořadatelé si na závěr celé série SP připravili lahůdku od startu až do cíle.

Bezprostředně po startu vysoustružili ve sněhu soustavu schodů a ramp, za které by se nemusili stydět ani stavitelé pyramid v Gíze.

Obzvláště děvčata mají s touto částí i po dnešním tréninku stále problémy. O co ubylo v trati zatáček, o to je v ní více technických skoků a cornerů. Zpočátku tak byla řada jezdců rozpačitá, ale v dnešním tréninku již ubylo strachu a s ním i ostychu, nutícího k brzdění. Trať je technicky náročná, ale velmi dobře připravená. Během tréninků tak nedošlo k žádnému závažnějšímu zranění.

Pohodu v teamu tak narušují pouze Michalova (a trenérova) bolavá záda, a včera propuknuvší chřipka. Po ránu jsme zvažovali Michalovu neúčast na dnešním tréninku. Nakonec se jej zúčastnil, bylo nám jasné, že každá neabsolvovaná jízda v této trati by byla obrovským handicapem.

Bez vlastního lékaře a fyzioterapeuta (vypomáhá nám odbornice z anglického teamu) děláme vše, co je v našich silách, aby do zítřejšího závodu nastoupil. Z dnešních -11st. Celsia se má zítřejší počasí opět rapidně pozměnit na +4C. K tomu se ještě v noci přidají srážky o kterých nevíme, jestli budou sněhové či dešťové. Obě možnosti samozřejmě významně ovlivňují výběr vhodných vosků. My musíme namazat již dnes, vědmo raď, Bůh pomož.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *