Klára Koukalová 15. ve finále SP, kluci se bohužel nekvalifikovali

Čeští crossaři mají za sebou náročnou pouť po Severní Americe, ve finále světového poháru se jim bohužel ale příliš nedařilo. Z kvalifikace postoupila pouze Klára Koukalová, která zažívá svojí nejlepší snowboardcrossovou sezónu.

Špatné počasí čekalo na snowboardisty ve finálový den, kdy přišlo sněžení a silný vítr. Zároveň muselo dojít k posunutí celého programu finálového závodu SP.

První vstoupil do závodu Michal, silný poryv větru jej však hned na počátku připravil o jakoukoliv možnost zamíchat pořadím první kvalifikační jízdy. Pavel Heiník měl trochu více štěstí a po povedené jízdě se usídlil na výborné 12. pozici. David Bakeš uzavíral po prvním kvalifikačním kole první třicítku a Klára s pádem na cílovém skoku první dvacítku.

Ve druhém kvalifikačním kole se vítr a sněžení trochu umoudřily a umožnily většině závodníků absolvovat regulérní jízdu. U většiny závodníků došlo k výraznému zlepšení času. „Jediný z našich, který to nedokázal, byl bohužel právě Pavel, kterého nepovedená druhá jízda odsunula až na nepostupové pozice,“ popisoval dramatické okamžiky trenér Marek Jelínek. Podle jeho slov bohužel ani s horečkou jezdící Michal se nezlepšil dostatečně a nepostoupil do rozjížděk se ztrátou jediné desetiny.

„Davidovi se podařil husarský kousek, umístil se společně s Natem Hollandem dvojnásobným vítězem X-Games a současným druhým mužem v celkovém pořadí SP ve shodném čase na 32. místě. Oba závodníci museli absolvovat 3. dodatečnou kvalifikační jízdu. Díky špatné komunikaci organizátorů (na výsledkových tabulích nebyly časy všech závodníků) nastoupil David ke své jízdě až po půl hodině čekání v prostorách cíle. Natův servisman měl na rozdíl od nás dostatek času k domazání aditiv a k přípravě závodního prkna. David (jezdící jako jediný na českých snowboardech značky Sporten) tuto velmi důležitou proceduru bohužel nestihl,“ informoval podrobně trenér.

Jak pokračoval, po startu projel závodní tratí dobře, Nat však předvedl svou nejlepší jízdu dne a Davida odsunul na smutné 33. místo. Od postupu do finálových jízd na Davidově prvním finále SP v jeho první sérii SP jej dělil nejmenší možný rozdíl 1 setiny sekundy. Do dalších bojů se tak po zdařilé 2. kvalifikační jízdě posunula pouze Klára Koukalová z 15. příčky. Toto umístění pro ni však bohužel zůstalo konečným, díky pádu ze třetí pozice na jednom z náročných skoků. Klára dnes dosáhla dosavadního nejlepšího umístění v závodech SP. I díky němu obsadila v konečném pořadím SP pro letošní sezonu 19. příčku a vybojovala tak pro příští sezonu další místo pro 2. závodnici z ČR. Zapříčinila se tím o možnost rozšíření družstva reprezentující Českou republiku v tomto nejtěžším snowboardcrossovém seriálu na 5 členů.

„Na závěr bych jako reprezentační trenér SBX chtěl poděkovat celému reprezentačnímu družstvu za kvalitní výkony v průběhu celé sezony a lidem z realizačního teamu, kteří nám nezištně pomáhají, za jejich enthusiasmus a trpělivost, jenž projevovali v průběhu celého roku,“ uzavřel Marek Jelínek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *