SBX World Cup Bad Gastein – Day 2 – Majkl na bedně!

V dnešním závodě SP ve snowboardcrossu zajel Majkl Novotný jeden ze svých nejlepších výsledků v kariéře. V nočním finále podával ve všech rozjížďkách vynikající výkony a celkově obsadil fantastické druhé místo, když nestačil pouze na „znovuzrozeného“ velmistra crossových tratí, Francouze Xaviera De Le Rue.

Po celý den se Majklovi dařilo především v důležité úvodní technické části, kde mohl zužitkovat své schopnosti na boulích, které umí dupat možná nejlépe na světě. V následných pasážích působil sebejistě, a i přes možná zbytečně velké speed checky před záludnými skoky bezpečně postoupil z 15. místa mezi nejlepších 32 jezdců. Žádnému dalšímu CZ reprezentantovi se proklouznout do finále bohužel nepodařilo.

V první jízdě finálových jízd se prosadil mezi nepříjemnými soupeři – legendárním Shaunem Palmerem a jeho krajanem, olympijským vítězem, Sethem Wescottem. S druhým jmenovaným postoupil po napínavé jízdě do čtvrtfinále a společně si pohlídali i semifinále, ve kterém Majkl všem ukázal ukázkově záda a poslal Wescotta do malého finále, které Američan vyhrál a skončil pátý.

Ve finále Majkl kontroloval druhou pozici za skvělým Xavierem De Le Rue a před odborníkem na X Games, Natem Hollandem a Němcem Konstantinem Schadem. Toto pořadí vydrželo až do cíle k velké spokojenosti českého týmu i Majkla samotného. Byl to prostě den Majkla Nočního Ptáka Novotňáka.

Aby dnešek ale nebyl až příliš veselý, tak CZ výprava dostala i tvrdou ránu v podobě nepříjemného zranění stydké kosti, za kterou stojí ošklivý pád Kláry Koukalové na posledním skoku. Je to velká škoda, Klára měla teď formu, ale bohužel s ní proleží několik týdnů v posteli.

Jedna odpověď na “SBX World Cup Bad Gastein – Day 2 – Majkl na bedně!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *