David Bakeš On Fire

Wow! Neuvěřitelně si v Telluride počínal David Bakeš. 55 dní před zahájením OH ve Vancouveru rozsekal v kvalifikaci na cucky komplet světovou špičku a v závodě dojel až do finále, kde do půlky vedl, pak jel druhý a pak bohužel upadl.

Finále vyhrál vostrej Francouz Vaultier před Faganem, Rossem Powersem (ano ten Ross Powers, ten vítěz olympijské rampy z roku 2002 a držitel nejvíce halfpipe titulů ever – synáčkovi asi rampička nestačí) a našim superzobákem. No a celkové čtvrté místo v závodě pro Bakiho znamená letenku do Vancouveru! Pohodička.

Výsledky SP – snowboardcross muži (Telluride, USA)

Kuci americký si tenhle závod asi představovali trochu jinak. Trénovali v ní před závodem jako o život, 4 z nich se dostali do Top 10 (Wescott (2.), Baumgartner (3.), Powers (6.), Holland (9.)) v kvaldě a po závodě jim Jelen a francouzký sýraři rozdávali kapesníky.

Trať byla trochu ostřejší, možná vůbec nejtěžší v historii snowboardcrossu. Stavěl jí mistr, co bude stavět i olympijskou crossovku, Jeff Ihaksi – no a vypadá to, že jí staví tak trochu pro zabijáka Bakiho.

Ani Majkl Novotný ale nezůstal pozadu – v kvaldě se dostal pohodlně do Top 10 (8. místo) a celkově skončil po pádu v první rozjížďce na 18. místě.

(foto: facebook Malýho voska + universalsports.com)

Celkem příjemné čtení je na webu universalsports.com:

„American riders have had extensive training on the snowboard cross course in southwestern Colorado, and it showed Saturday in a World Cup event. They didn’t, however, come out on top.
Five U.S. men finished in the top nine, but only Ross Powers was able to land on the podium in third place. Pierre Vaultier of France won the men’s final, ahead of Canada’s Robert Fagan, Powers and David Bakes of the Czech Republic. France’s Xavier De Le Rue came in fifth and was followed by four Americans: Seth Wescott, Nate Holland, Graham Watanabe and Nick Baumgartner.“

Bakiho jméno se prý blbě vyslovuje, tak se narychlo sešel koncil špiček českého kancelářského snowboardingu (SLČR) a rozhodli, že se Baki přejmenuje na David Baker (dyť je to přece jenom jedno písmenko), Amíci to budou moci vyslovit a strašně se na tom vydělá!

5 odpovědí na “David Bakeš On Fire”

  1. Davidéééééééé jéď a dej jim na zadek amíkům a všem těm prkýnkářkům a hlavně nepadej a vyhrávej, budeme Ti tu fandit u ČT4 všichni z Rudný!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *