Jelenovy denní reporty ze SP ve Valle Nevado – A je to za námi..

michal novotný Oba čeští jezdci vstoupili do dnešních finálových jízd nejnevhodnější možnou kombinací, jeli proti sobě a současně nejlepšímu z kvalifikace Noru Sivertsenovi. Michal Novotný skvělou prací v úvodní části předjel Norského závodníka, David Bakeš však bohužel pokazil start a v první klopené zatáčce se seřadili v pořadí Novotný, Sivertsen, Bakeš. Čtvrtého jezdce Reta ze Švýcarska nechali daleko za sebou.

Michal si po celou dobu udržoval mírný náskok na Norského závodníka, David v nejtěžší zatáčce trati zaútočil, při těžkém manévru však bohužel ztratil část cenné rychlosti a konec trati včetně cíle projel v těsném závěsu za oběma jezdci. Michal si udržel skvělou jízdou své vedení a jako první zde v Chile předjel v rozjížďce neporaženého Nora.

Supernaděje norské reprezentace – první a druhé místo v Chile.. Ladies and gentlemen: Stian Sivertzen, ročník 1989
snowboardcross

Do následující jízdy Michal nastoupil opět s Norským závodníkem a dalšími 2 jezdci z první desítky. Nezopakoval však bohužel bezchybný výkon z předešlé jízdy, špatně odstartoval a nezbylo mu nic jiného než stíhat dva jezdce jedoucí před ním. Kvůli zaváhání v 3. klopené zatáčce však jezdce nepředjel a do cíle dojel na 3. nepostupovém místě.

Nor Sivertzen před Bakešem

Naši jezdci v dnešním závodu obsadili – Michal Novotný krásnou 13. příčku a David Bakeš příčku 21. V úvodu sezony se těmito výkony “uhnízdili” na 8. (Michal) a David 16. místě žebříčku SP.

Kompletní výsledky snowboardcross muži – sobota

Pátek 28. září – Zítra bude bratrovražda

Dnes proběhla, na opět skvěle připravené trati, kvalifikace 2. závodu SP ve snowboardcrossu. I přes hrozivě vypadající pád Davida Bakeše v 1. tréninkové jízdě se vydařila kvalifikace oběma borcům.

V prvních jízdách si oba čeští jezdci zajistili bezpečný postup, který v druhých kvalifikačních jízdách mírným zlepšením potvrdili. Oba jezdci dosáhli v druhé kvalifikační jízdě na setinu sekundy shodného času – 58:15 a seřadili se na pro český team nejnepříznivějších místech 16. a 17. Tato umístění znamenají dle postupového klíče závodů SP, že oba čeští závodníci pojedou první zítřejší finálovou rozjížďku spolu (proti sobě) a k sobě do čtveřice “vyfasují” vítěze nejen této, ale i minulé kvalifikace a posledního závodu SP před 2 dny, tuto sezonu ještě nepředjetého Nora Stiana Sivertzena.

Nezbývá mi než popřát a dopomoci klukům k tomu, aby zítra, norskou naději odsunuli na nepostupovou pozici a tím postoupili do dalších rozjížděk směrem k medailím.

Klárka Koukalová opět zaváhala v technicky velmi náročné úvodní části trati. Přestože zbývajících sedmdesát procent projela výborně, i s postupovým 15. místem po první kvalifikační jízdě, se nakonec umístila 19. o 2 desetiny za finálovou šestnáctkou.

Středa 26. září – Dnes to nebylo vůbec špatný!

Dnes proběhlo finále prvního letošního závodu SP ve snowboardcrossu. David Bakeš postoupil s přehledem z první rozjížďky. V osmifinále však zaváhal v postartovní technické části, v prúběhu jízdy sice předjel ještě jednoho závodníka, ale obsadil bohužel první nepostupové místo. V konečném pořadí se tedy uhnízdil na skvělém 12. místě. Pro Davida, který teprve vloni vstoupil do seriálu Světového poháru SBX je to veliký úspěch. Přihlédněme k faktu, že byl patrně jediným závodníkem startujícím pod antibiotiky.

Michal Novotný prošel přes skvělé jízdy do semifinále, ve kterém v poslední zatáčce cca 50m před cílem zaváhal, vjel do neupravené části tratě, díky čemuž byl předjet nejúspěšnějším jezdcem loňské sezony SP Drew Neilsonem (usa) a ještě jedním závodníkem cca o 30 cm. V malém finále se po problémech s předčasným startem zavěsil na chvost čtveřice a v napínavé jízdě skončil 3. Celkově tedy obsadil výborné 7. místo.

Oba borci si ověřili, že letní příprava nevyzněla nadarmo a do dalšího Světového poháru, který se pojede v sobotu po dni odpočinku, vstoupí opět s chutí porvat se o přední umístění.

Úterý 25. září – Den první, první kvalifikace: Majkl i Baki jsou tam!

První kvalifikace Nokia Snowboard FIS World Cup v Chile je za námi – Michal Novotný zajel 20. nejlepší čas a David Bakeš skončil dokonce 15. Výsledky kvalifikace naleznete zde. Klára Koukalová bohužel mezi porstupujícími ženami nebyla.

Pavouk dnešního mužského snowboardcrossu je zde! Dle rozlosování chlapcům věřím na postup fest.

Jedna odpověď na “Jelenovy denní reporty ze SP ve Valle Nevado – A je to za námi..”