Americká mise

Michal Novotný, Klára Koukalová, Pavel Heiník, David Bakeš, Martin Černík a Matěj Novák se již přesunuli do amerického Lake Placid na pokračování Světového poháru ve snowboardingu. Původně zde byl naplánován pouze jeden závod snowboardcrossu a jeden v U-rampě. Jelikož však byly podmínky pro pořádání SP ve snowboardcrossu v celé Evropě nedostatečné, přidali pořadatelé v Americe ještě jeden závod navíc.

Harmonogram SP v Lake Placid:

6. března

SBX – trénink + příjezd teamů (U- rampa)

7. března

SBX 1. kvalifikace ženy
SBX muži trénink
HP (U-rampa) trénink muži

8. března

SBX – 1.kvalifikace muži
SBX – finále ženy
SBX – finále muži
HP – trénink

9. března

HP – kvalifikace muži,ženy
SBX – trénink muži, ženy – dle původního SP programu

10. března

HP – finále
SBX – ženy kvalifikace
SBX muži trénink

11. března

SBX – muži kvalifikace
SBX – muži + ženy finále

Po ukončení SP v Lake Placid čeká snowboardisty přesun auty do kanadského Stonehemu. Tam se pojede finále, kterého se může zúčastnit pouze závodník, který se za sezonu umístil do 50. místa ve SP (skutečně místa, nikoliv v počtech FIS bodů). Jelikož s pořadím zamíchá právě předchozí závod v Lake Placid, nelze na 100% říci, kteří snowboardisté budou závodit. „Doma“ by měl mít závod Michal Novotný a také freestylista Martin Černík.

3 odpovědi na “Americká mise”

  1. Problémy se vsupem do USA měl údajně tenorista ochotnického spolku Růžová větévka Pavel Heiník, kterého americká administrativa omylem považovala za teroristu, ale vše se naštěstí záhy vysvětlilo ukázkou čistě českého a mírumilovného nahého výjevu z operety Němý Bobeš v Pavlově originálním nastudování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *