Český crossový víkend na Táloch

cz top 3 Celkem tři první místa obsadili tento víkend ve Športovém areálu Tále čeští jezdci. Klára Koukalová, Zuzana Tomčíková a Jakub Flejšar všem natrhli nebo chcete-li ukázali.. záda.

Klára Koukalová si připsala 100 FIS bodů, když dokázala zvítězit v sobotním závodě kategorie FIS. V konkurenci závodnic ze Slovenska, Slovinska a Japonska se dále prosadily Martina Krejčová (6.místo) a Zuzana Tomčíková (8.místo). V neděli si holky role trochu vyměnily a z vítězství se radovala Tomča, kterou na bednu doprovodila třetí Klára.

cz winners race
Celá galerie

Sobotní kvalifikaci mužů dominoval vycházející sbx císař David Bakeš. Po vítězství v 1. rozjížďce se mu ve 2. rozjížďce nepodařilo dobře vystartovat a musel se prokousávat vpřed ze 3. místa. David ukázal, že je mistrem nejen kvalifikace a brzy se dostal na 1.místo a vybudoval si velký náskok. Při riskantní jízdě se mu ale nedaleko před cílem zařízla hrana a vyjel z trati do sítě. Musel se tak spokojit s pouhým 9. místem.Mezi 8 nejlepších se z Čechů probojoval jen Václav Havlík, který zazářil i 4. místem v kvalifikaci. Na velké finále však nedosáhl a v malém finále obsadil hezké 2., tedy celkové 6. místo.

Velké finále bylo trochu kuriózní, protože se do něj dostali závodníci s vysokými startovními čísly (tedy ti, co příliš dobře nezajeli kvalifikaci). Z vítězství se radoval skvěle startující Konstantin Schad (GER), který získal 120 bodů.

V neděli Bakešák potvrdil, že mu kvalifikace sedí a opět zajel dva nejrychlejší časy (celkem tedy během víkendu předvedl 4 absolutně nejrychlejší jízdy). V osmifinále mu los přiřkl mimo jiné bláznivého bulharského svalovce Malinova, který ovšem zaspal v cílovém prostoru a na start se nedostavil včas. Rozjížďka se jela pouze ve třech lidech, ale Bakimu asi nebylo souzeno uspět. Po druhém skoku se dostal do kolize se soupeřem a do cíle dojel až třetí (a naštvaný).

Svůj den měl ovšem známý pražský sochař Jakub Flejšar, který v chameleoním hávu průměrného závodníka (rozhodl se být až 14. po kvalifikaci a zbytečně na sebe neupozorňovat) v poklidu postoupil až do velkého finále, kde narazil na skvěle jezdícího Juraje Zvárika, který si brousil zuby na titul mistra Slovenska. Nevídaně rychlé otevření startovacího zařízení Flaška lehce zaspal, narozdíl od Zvárika, který třetí kosmickou rychlostí zamířil do cíle za svou přítelkyní s obličejem dítěte.

Český borec se však brzy vzpamatoval, ze 4. místa prosvištěl na 2. a před finálovým skokem už dýchal Jurajovi na záda. Slovenský chasník ovšem místo projetí cíle nabořil do cílové brány a než se stačil zorientovat a dojet, byl už Jakub na stupni vítězů (tam, jak je to číslo 1). Zvárik nakonec skončil třetí a stal se, i přes zmíněnou kolizi, mistrem Slovenska.

Ostatní Češi (Drbohlav, Václavů, Havlík, Huleja) skončili v osmifinále nebo čtvrtfinále.

Naší výpravě se bohužel nevyhnula zranění, naštěstí nepříliš vážná – Martina Krejčová si v neděli přivodila otřes mozku a Martin Huleja v sobotu naražená žebra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *