Season Preview Michala Novotného

michal novotný Dlouhodobě nejúspěšnější český snowboardcrossový jezdec zakončil uplynulou sezónu ve velkém stylu, vyhoupl se mezi absolutní špičku ve světovém poháru a v příští sezóně hodlá zle prohánět všechny světové megastars a naučit je bezchybně vyslovovat své jméno. Dělá pro to opravdu hodně.

Majku, již v Turíně bylo vidět, že jsi na sobě v poslední době hodně pracoval. Největší úspěch se ale dostavil v posledním závodě světového poháru v Japonsku, kde jsi jako první český snowboardista vyhrál SP. Co se od té doby změnilo?

Žádné velké změny neproběhly. Byly menší neshody s mým trenérem, ale i ty se urovnaly. Začal jsem se víc věnovat letní přípravě.

O jaké neshody se jednalo?

To je tak na dvě hodiny vysvětlování a každý máme svoji verzi. Já doufám, že už je to všechno v pořádku a víc bych se v tom nevrtal.

Dobře. Tvá postava utěšeně kyne, hra svalů.. Léto tedy proběhlo v posilovně?

Já se snažím dělat co nejvíc sportovních aktivit. Jezdím surfovat, běhat, na gymnastiku, na kolo, plavat a i do té posilovny zajdu. Mám plán, co mi Marek udělal, a snažím se ho co nejvíc dodržovat. Postava nekyne. Jo a taky jezdím skákat s padákem do Příbrami. To je taky dobrá příprava.

Chápu, neudělat dřep přes nabobtnalý stehenní sval už závodníka spíše limituje. Jak si představuješ nadcházející sezónu? Jaké si dáváš cíle, na co se soustředíš?

Já se na ní těším a myslím, že když mě ježdění bude bavit a nezraním se, tak by to mohlo být dobré. Konkrétní cíle si nedávám. Udělám všechno pro to, aby to bylo dobrý a když udělám všechno a nevyjde to, tak se nebudu zlobit.

michal novotný

Tak to se budeme těšit, Majkldrsňátore. Uvidíme tě více na závodech v ČR? V minulém roce jich bylo opět důstojné množství. Divačky potřebují vlhnout i od jiných věcí než od sněhu.

Závody v ČR jsou bezvadný a když budu mít čas, tak samozřejmě přijedu na všechny, co budou. Nemyslím si, že z toho někdo vlhne, ale OK.

Nicméně příjemný, sympatický, fotogenický, charismatický, usměvavý muž, který se neztratí i jako zábavný společník na firemních akcích nebo divokých závodních večírcích se přece jen tak nevidí.

Nemám slov. Myslím, že jsou na mě různé pohledy. Obvykle slyším spíš horší varianty.

Marek Jelínek tvrdí, že většina jezdců, včetně těch nejznámějších, při závodech nepřemýšlí. Ty přemýšlíš?

Důležitá je spousta věcí. Nastudovat a vymyslet, jak jet danou trať, je to poslední, co děláš a důležité to samozřejmě je hodně.

michal novotný

Mezi tebou a ostatními českými jezdci je dramatický rozdíl. Na závody SP díky tvému úspěchu v Japonsku bude moci jezdit o jednoho Čecha/Češku víc. V minulé sezóně se za tebe vyšvihl David Bakeš. Jak vidíš naděje ostatních? O kom si myslíš, že by mohl v budoucnu zajíždět dobrá umístění?

Já myslím, že zas tak velký rozdíl mezi námi není. Tuhle sezónu by se nám měl všem věnovat trenér Marek Jelínek, tak uvidíme, jak to ostatním klukům pomůže.

Jak funguje spolupráce se Svazem lyžařů – Úsekem snowboardingu, který rozhoduje o dost důležitých věcech?

To je taky složitější, než na jednu odpověď, ale co se týče mě, tak já jsem spokojený s podmínkami, co mi svaz dává a domlouvá.

O co všechno se Svaz stará?

Nechceš udělat radši rozhovor s Mírou Schimmerem (místopředsedou Úseku snowboardingu)?

Dík za tip. Kde nejraději jezdíš v ČR a kde ve světě? Kam se vždycky rád vracíš.

V ČR mě nejvíc baví Pec pod Sněžkou. Jezdím tam od tří let a mám rád tamější atmosféru. Ve světě se mi asi nejvíc líbí ve Švýcarsku. Laax, Saas Fee, Leisin.

S kým nejraději piješ před závody do noci pivo a běháš nahý ve sněhu?

Není to úplně obvyklý rituál, ale rozhodně jestli tahle akce jěště někdy přijde na řadu, tak bych rád, abys byl opět u toho.

Sakra! Tak radši od toho. Neběhali jsme sami! Sponzoři?

Situace se zlepšila, ale že bych nemusel chodit do práce – na to to zatím není (Majkl pracuje pro firmu Oakley v ČR). Sezóna ještě nezačala, tak se třeba ještě něco povede.

michal novotný

Mohl jsi je klidně vyjmenovat, ale nutit tě nebudu. Jezdíš na snowboardech české značky. Troufám si tvrdit, že jako jediný ve světovém poháru.

Jo jo, LTB prkna mi dost seděj a já vím, že kluci dělají super kvalitní prkna. Ve světovém poháru je fakt nikdo jiný nemá, ale letos na nich bude jezdit i Pavel Heiník, tak uvidíme.

Přitom Pavel patřil ke snowboardům F2 jako koza k bobříkovi.

Do té doby než se projel na mém snowboardu. Jak patří koza k bobříkovi?

Asi tak jako kulky k váčku.

Jestli si mám vybrat, tak koza k bobříkovi.

Díky za rozhovor!

foto gsma.cz a archiv snowboardcross.cz

1 komentář

  1. belm napsal:

    Super! Doufám, že bude Hula v rozhovorech pokračovat! Jeho kulkám ve váčku nemůže nikdo konkurovat…

Vložit komentář