Evka Samková poprvé vyhrála závod světového poháru

Vzhledem k naprosté erektilně-informační disfunkci managementu českého snowboardcrossového týmu a nepochopení, co je pro popularizaci disciplíny také potřeba, nezbývá, než v tuto parádní chvíli pro český cross otrocky přejmout článek z iSport.cz. Ale nechme to… Evko, gratulujeme, je to pecka! Ale dojezd Robanskeho byl o dost stylovější, na tom je třeba ještě zapracovat :-)

Foto: http://fis.smugmug.com

Zpráva iSport.cz / ČTK (původní zpráva):

Eva Samková se dočkala svého prvního vítězství ve Světovém poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála v kanadském Blue Mountain poprvé závod Světového poháru a dělí se o druhé místo v průběžném pořadí seriálu. Na stupně vítězů se devatenáctiletá česká reprezentantka probojovala rok po vážném zranění kolena a podruhé v kariéře. V březnu 2011 byla druhá v italském Valmalenku

„Je to neskutečné. Stalo se to, o čem člověk pořád sní a neví, jestli by to mohlo přijít,“ uvedla nadšená Samková v rozhovoru pro ČTK a deník Právo. „Je to skvělý, výborný. Snad se to zlomilo a nyní budu na stupních častěji. Nesmím dělat chyby a půjde to,“ věří dvojnásobná juniorská mistryně světa, jejíž kariéru zbrzdil před Vánoci 2011 přetržený zkřížený vaz v levém koleně.

V této sezoně byla čtrnáctá a osmá, na nedávném mistrovství světa skončila sedmá. V Blue Mountain zastínila i domácí hvězdu a obhájkyni křišťálového glóbu Dominique Maltaisovou.

Věří, že po zranění je definitivně zpátvky ve špičce. „Jsem hrozně ráda, že je koleno v pohodě. Nemusím řešit, jestli otéká, protože na podzim ještě bolelo. Teď se soustředím jen na ježdění,“ uvedla. V posilovně se snaží posílit svaly v okolí kolena.

Nemá problémy ani s ramenem, které jí občas vypadává. „Zpevnili jsme to, dali tam tejpy, dělám další cvičení, drží to i při startech. Je to pořád víc v pohodě,“ prohlásila.

Samková v Kanadě vyhrála už páteční kvalifikaci a dnes ovládla i všechny tři vyřazovací jízdy. Maltaisová skončila druhá, třetí byla Francouzka Nelly Moenneová Loccozová. Čtveřici finalistek doplnila další Kanaďanka Maelle Rickerová, čerstvá světová šampionka.

„Když se vyhraje v kvalifikaci, cítí se člověk dobře i do závodu. Vím, že se to ve vteřině může změnit,“ podotkla Samková. Výhodou byla i skutečnost, že v první a druhé jízdě měla lehčí soupeřky. Ve finále vytáhla i ostré lokty. „Hodně jsme si sahaly, divila jsem se, ale asi jsem se trochu zbláznila. Bylo to docela divoké,“ popisovala.

V posledních závodech jezdila podle trenéra Marka Jelínka výborně, ale občas ji zradilo prkno a hlavně mazání. „Ale tady jsme to trefili dobře. Každý den prostě není posvícení, dneska to vyšlo,“ radovala se.

V závodu jí nechyběl tradiční knírek, který jí namaloval kouč Jakub Flejšar. „Byl docela vtipný, takový francouzský. Vybírali jsme asi ze šesti modelů,“ líčila.

Dopřeje si i malou oslavu. „Ale v pět ráno jedeme do Montrealu na letiště, takže moc pití nebude. Já budu veselá i bez toho,“ smála se.

Nejlepší výsledek v sezoně si v zámoří vyjel také Michal Novotný, který se dostal do malého finále a obsadil konečné sedmé místo. Vyhrál domácí snowboardista Christopher Robanske.

Video: Eva Samková – Blue Mountain 2013 – 1. místo ve světovém poháru SBX

Komentáře: 3

 1. Jelen napsal:

  má pravdu kluk..ale ty média si
  to sama nevymyslela:-)

 2. admin napsal:

  tak to pošli všem médiím :)

 3. Constance napsal:

  Pis un gars intelligent peut PROPOSER de faire telle affaire aussi, sans que la fille ait a choisir. Mieux que ça, il prend l&rn;uoqisitiative de s’en clencher un max… Histoire que la fille soit en forme pour b…..

Vložit komentář