Eva Samková luxusně na MS 2011

Máme za sebou finálový závod snowboardového Mistrovství světa v disciplíně snowboardcross.

Ze včerejší velice úspěšné kvalifikace postoupili do dnešních finálových jízd celkem čtyři čeští závodníci. Michal Novotný jako 26., David Bakeš 23., Eva Samková skvěle ze 4. pozice a Klára Koukalová jako 10.

V dnešním finále obsadila naše juniorská reprezentantka Eva Samková, nejmladší z celého startovního pole žen, skvělou 5. příčku!

Závod se pro ni vyvíjel, dle připraveného scénáře. Nejprve s přehledem postoupila, společně s olympijskou vítězkou z Vancouveru Maelle Ricker, ze své čtvrtfinálové jízdy. V následné semifinálové jízdě, však chybovala v technické pasáži po startu a dojela na 3., tedy první nepostupové pozici. Nominovala se ale do malého finále, ve kterém závodnice bojovali o 5. -8. příčku v konečném pořadí MS. V malém finále si spravila chuť a s přehledem zvítězila o více než 20 metrů před soupeřkami. Tento výsledek je o to významnější, že Eva, úřadující juniorská mistryně světa, bude bojovat o medaile ještě na 3 následujících MSJ.

Úspěšní dnes byli i další Čeští závodníci. Michal Novotný zvítězil bezpečně ve své první jízdě. V následující čtvrtfinálové však bezprostředně po startu chyboval a náskok soupeřů již nedokázal eliminovat. Obsadil tak na MS 15. příčku, což je pro tohoto dvojnásobného vítěze závodu světového poháru jistě zklamáním, ale současně jeho nejlepším výsledkem na MS v jeho pestré sportovní kariéře.

Klára Koukalová ve své první čtvrtfinálové jízdě bohužel upadla po kontaktu s jinou závodnicí a závod pro ni skončil jen několik sekund po startu. Ale i tak, především díky skvělé včerejší kvalifikaci, obsadila v konečném pořadí MS 15. příčku, což je i pro ni nejlepší výsledek na MS v SBX kariéře.

Čtvrtý z Českých účastníků SBX finálových jízd David Bakeš také nedokázal po chybě na začátku jízdy postoupit a skončil v celkovém pořadí na 29, příčce.

Právě proběhlé MS 2011 v disciplíně SBX bylo nejúspěšnější v historii závodů MS, hned v několika aspektech:

 • největší počet startujících českých závodníků
 • největší počet českých závodníků, kteří postoupili z kvalifikace do finálových rozjížděk
 • celkem tři nejlepší výsledky ve dvacetileté historii závodů MS – jedno 5. a dvě 15. místa
 • Zúročila se tak práce zkušeného a ověřeného realizačního teamu české SBX reprezentace, bez jehož přispění a pomoci by takové výsledky byly nepředstavitelné.

  Konečné výsledky SBX – MS 2011 (La Molina, SPA):

  Muži:
  1. Pullin Alex – AUS
  2. Wescott Seth – USA
  3. Holland Nate – USA

  Ženy:
  1. Jacobellis Lindsey – USA
  2. Moenne Nelly Loccoz
  3. Dominique Maltais

  Vložit komentář