Telluride: Nejúspěšnější kvalifikace v historii českého snowboardcrossu

Úspěch českých crossařů v USA se stává pravidlem, aneb nejúspěšnější kvalifikace v historii českého snowboardcrossu.

Včera proběhla v zimním středisku Telluride kvalifikace posledního světového poháru ve snowboardcrossu před lednovým MS. Snowboardy SBX repre dorazily do místa konání pouze hodinu a půl před začátkem závodu a jen několik hodin po českých závodnících, takže od začátku panovala ve výpravě vyloženě pohodička.

Navíc byl tým nucen, díky sněhovým bouřím, přespat po cestě pod vánočním stromkem na chicagském letišti a do dějiště závodu dorazil oproti plánu zapůjčeným vozem s dvoudenním zpožděním.

Ale i přes tyto nepříznivé podmínky se čtyřem českým reprezentantům podařilo probojovat skrz kvalifikaci do finálových rozjížděk.

Česká stálice Michal Novotný postoupil z 11. a David Bakeš, vítěz loňské kvalifikace, z 22. místa. Dařilo se i holkám, když juniorská mistryně světa Eva Samková postoupila jako 12. a zkušenější Klára Koukalová nastoupí do finálových jízd s číslem 14.

Rozřazení našich závodníků do prvních rozjížděk v pátečním finále je trochu ostřejší. Michal Novotný s Davidem Bakešem budou společně bojovat v jedné rozjížďce s nejlepším snowboardcrossovým jezdcem posledních let Francouzem Pierrem Vaultierem a skvělým Američanem Jaysonem Halem.

Vycházející česká star Eva Samková zase „vyfasovala“ olympijskou vítězku z Vancouveru Kanaďanku Maelle Ricker a fenomenální Američanku, několikanásobnou vítězku MS a X Games Lindsey Jacobellis. Do kvarteta čtvrtfinále jim bude bručet italská jezdkyně Raffaella Brutto. Klára Koukalová bude bojovat s vítězkou posledního MS, Norkou Helene Olafsen a dále pak s Callan Sifsof Chythlook z Aljašky a Emilie Aubry ze Švýcarska.

foto: FIS

Komentáře: 3

  1. Kachna napsal:

    Kurva nandejte jim to…. držíme palce!!!!

  2. admin napsal:

    nandáte!

  3. Míla napsal:

    Prodám exlusivní novou karbonovou desku G-Force RazorS na SBX nebo mega rychlé ježdění, ale na měkké vázko. Stojí 700,-Eur 2x jetou dám o destítku míň,6800,- Začínám a tahle je jinej level. Top libovka. Pro fotky mi zašlete v SMS email na 739 850428

Vložit komentář