Nate The Great

V sobotním závodě Snowboarder X na X Games dominoval, stejně jako v uplynulých čtyřech ročnících, americký jezdec Nate Holland, přezdívaný v českých luzích a hájích „Prase“. Tak tedy jo, je to velkej mistr.

Nutno říci, že letošní závod nebyl jezdecky tak nabitý, jako v minulých letech. Především řada evropských jezdců dala přednost nezrakvení se před Olympiádou – na X Games je všechno prostě větší a pro Evropana je letos určitě důležitější být vidět v plné síle v evropskými televizemi ostře sledovaném Vancouveru, než riskování na sice velmi prestižní akci, která se ale koná každý rok. Tuto variantu zvolili např. Francouzi – Pierre Vaultier ani bratři Delerue se neúčastnili…

Trať byla oproti plynulému a celkem nezáludnému minulému roku celkem vražda. Přesvědčil se o tom především mistr světa Max Schairer, který si z šíleného hromadného pádu v semifinále odnesl pět zlomených žeber a leží někde v Coloradu na jipce. Baki dopadl o dost líp, vytuningoval si v tréninku koleno, ale do olympijského závodu by měl být ok.

Teď už ale dost slov a vychutnejte si finálovou jízdu Nate „The Great“ Hollanda a Lindsey Jacobellis.

Finále kluci:

Finále holky:

A ještě pár fotek:

foto: expn.com

Komentáře: 4

 1. Stan napsal:

  Hroznej masaker!!

 2. Miky napsal:

  No to je strašnej mazec !!

 3. Facebook User napsal:

  Uvidíme, co Nate The Gej předvede na Olympošce.

 4. Vensán napsal:

  No v USA vždy uměli vybudovat nádherný tratě pro SBX, je to nádhera.

Vložit komentář