Nabitý český crossový březen

6.-7. března – FIS EC (Rejdice)

X-březen zahájí dva samostatné závody evropského poháru FIS. K vidění budou, kromě české špičky, i ostřílení evropští jezdci.

13.-14. března – X FUN VÍKEND (Dolní Morava)

Napadlo vás někdy, třeba při sledování crossových soutěží na olympiádě, že byste si takovou zajímavou trať plnou skoků a klopenek chtěli také vyzkoušet? Ideální příležitost pro podobné dobrodruhy nabízí dnes už klasický každoroční crossový svátek ve snowparku na Dolní Moravě, který přinejmenším v našich končinách jedinečně spojuje komunitu snowboardistů a lyžařů.

Tento veřejný závod je nastaven tak, aby si každý nadšenec mohl pořádně zařádit v kvalitně připravené trati, na které se pravidelně jezdí Český pohár ve skicrossu i FISové snowboardové závody. Pro tuto příležitost budou samozřejmě velikosti skoků a obtížnost celé trati zvoleny tak, aby oslovily co nejširší veřejnost.

V sobotu proběhne skicross a snowboardcross, v neděli potom ultracross, což je štafetová soutěž dvojic snowboarďák a lyžař. A teď to nejdůležitější – všechny zmíněné disciplíny se nejedou klasickým systémem „pavouk“, do kterého se nasazuje podle výsledků z kvalifikace, ale netradičně tak, aby si všichni co nejvíc zajezdili. Podle počtu závodníků se vytvoří systém rozjížděk, po dojetí každé rozjížďky nebude nikdo vyřazen a závodníci postupují dál s bodovým ohodnocením. A na konci dne pochopitelně vyhrává rider s nejvyšším počtem bodů. Tohoto klání se pravidelně pro zábavu a odreagování v náročné sezóně účastní i snb-crossoví reprezentanti Michal Novotný s Davidem Bakešem, stejně tak jako rideři ze špičky českého skicrossu jako Petr Urban či Franta Dostálek.

Na sobotní večer je jako obvykle připravena párty s živými kapelami a DJs. Přijeďte na DéeMko potkat lidi podobného ražení, užít si zábavy, pohody, a samozřejmě si společně parádně zajezdit na kvalitní trati!

Další info na www.freestyle-dm.cz a www.skicross.cz.

13. března – Open snowboardcross (Stará Ves)

SVC Rýmařov zve všechny crossaře na sobotní open závod!

PREZENCE: 8:30 – 9:30, TRÉNINK: 8:30 – 10:00, ZAHÁJENÍ ZÁVODU: 10:00

Startovné: 300 Kč (v ceně celodenní permanentka na vlek !)

Více informací na www.sbx.svcrymarov.cz

27.-28. března – Open snowboardcross a FIS MČR (Rejdice)

Crossový březen vyvrcholí dvěma závody v Rejdicích. V sobotu je na programu open snowboardcross a v neděli se pojede o titul Mistra a Mistryně ČR!

Komentáře: 11

 1. Stan napsal:

  Chlapi, je na to MČR potřeba FIS kód? Když už sem skrečoval jeho shánění a cestu na EC do rejdic, tak se mi to kvůli jednomu závodu fakt nechce platit..

 2. Marek napsal:

  MČR je fis závod,takže kód potřebuješ. Pokud si FIS kód někdy měl, můžež si ho obnovit přímo na závodech.

 3. Hula napsal:

  podle toho, co jsem viděl v uplynulých letech, tak FIS kód na MČR nepotřebuješ – přiřadí ti ho na místě a snad i bezplatně (ale nechci kecat). Radši bych si to ověřil u Lenky Kudláčkové.

 4. Stan napsal:

  OK, brnknu jí. Dík za radu. Platit ale skoro litr kvůli jednomu závodu, to je mazec..

 5. Hula napsal:

  To podle mě nebudeš!

 6. KubA napsal:

  Ahoj, mam stejny dotaz. FIS kod jsem mel minule roky, ale na tento rok jsem si ho neudělal. Budu muset platit na MCR za kod? Díky

 7. Stepan napsal:

  Zdarec…tak kam pojedete 13.?? Dolní Morava, nebo Rýmařov…je to debilní, že je to ten samej víkend. Tak jen pište, ať vim, kam se teda jede :))

 8. hula napsal:

  no, pro starý harcovníky je DéeM velká klasika, takže já, Belm, Flaška, Krajbišák, Mára atd. tam :( Jsem psal do Rýmařova, že se to bude křížit. Ale v neděli už je jen DéeM :)

 9. Jakub napsal:

  JJ S hulou jsem se o terminu bavili ale ja mel vse uz „rozjete“. Taky po predminulem destivem tydnu jsem myslel ze se zadny zavod nepojede….
  Trat je samozrejmne na DM bezkonkurencni…
  Tim Vas samozrejmne nechci odrazovat, jen podotykam.. Na druhou stranu muzeme nebidnout za 50kc startovneho ceny v hodnote cca 12000 kc a pro kazdeho susenku caj a semtex :-)

 10. Jakub napsal:

  BTW v nedeli bych take rad jel na DM.Takze kompromis … jendou tam jednou tam… :-)

 11. Stan napsal:

  Já to taky vidím tak, že v sobotu Rýmařov a v nedělu ráno na DM. Jsem hlavně zvědavej, jak se klukům z DM povede překopat startovní rovinku, když nejede delší vlek. Podle všeho by start měl být v půlce padáku a bude se k němu šmatlat po svých od dvojkotvy :-(

Vložit komentář