Eva Samková juniorskou mistryní světa

Evička Krůtička se dnes stala na Novém Zélandu juniorskou mistryní světa ve snowboardcrossu!!!

2. jelen napsal:

něco suchého od trenéra, ale nemám síly psát vtipně…
    U protinožců zněla Česká hymna.
    V neděli 22.8.2010. proběhlo v Novo Zélandském zimním středisku Cardrona, Mistrovství Světa juniorů ve snowboardcrossu. V něm se podařil životní úspěch teprve 17tileté závodnici z Vrchlabí Evě Samkové. Nejprve časně ráno (01: 00 středoevropského času) zvítězila v kvalifikaci a poté deklasovala ostatní závodnice i ve své finálové jízdě. Tato sympatická snowboardcrossařka jezdící na českých prknech Choc, tak uzavřela svou veleúspěšnou sezonu, ve které zvítězila v celkovém pořadí seriálu Evropského poháru seniorek a úspěšně debutovala v závodech Poháru Světového 10. místem.
    Dle slov trenérů Jakuba Flejšar a Marka Jelínka byla příprava na tyto závody oproti předcházejícím MSJ extrémně těžká.
    Za prvé, díky nedostatku finančních prostředků nemohli Čeští juniorští reprezentanti absolvovat dostatečně dlouhou aklimatizaci v místě závodu. Do dějiště Mistrovství Světa dorazili oproti všem pravidlům sportovního tréninku, po 48 hodinové cestě letadly a automobilem pouhé 4 dny před závodem. Nový Zéland je přitom o deset časových pásem před námi.
    Za druhé nebylo snadné, připravit závodníky na vrchol sezony, který se koná uprostřed jejich obvyklého přípravného období. Závodní zimní sezona totiž skončila snowboardcrossařům již před 4 měsíci posledním závodem evropského poháru. Mezinárodní lyžařská federace připravila pro juniorské závodníky nemilé překvapení, když v loňském roce oznámila, že se právě probíhající MSJ bude poprvé v historii konat na jižní polokouli, v tuto nezvyklou dobu.
    Úspěch závodnice podporované Duklou Liberec je o to významnější, že na tomto mistrovství světa bylo umožněno startovat soupeřkám mnohdy i o 3 roky starším, tedy dvacetiletým. Naše reprezentantka má před sebou ještě 3 mistrovství světa juniorů, ve kterých by mohla bojovat o medaile.
    Její kolegové z reprezentačního družstva, Kateřina Chourová a Albert Jelínek, absolvovali také skvělý závod. Kateřina skončila po zranění ramene v prvním tréninku na konečném 19. místě, bohužel daleko za očekáváním, a Albert na místě 16. těsně za postupem do semifinále.
    Alberta Jelínka ještě čekají na tomto mistrovství světa závody v paralelním obřím i klasickém slalomu.