Michal Novotný desátý v Sunday River

Včera byl v americkém středisku Sunday River na programu další závod Světového poháru v SBX. Nejlepší český snowboardcrossař Michal Novotný opět ukázal, že umí a v kvalifikaci dojel jako třetí (!!!), pouze o jedninou setinu za olympijským vítězem, Američanem Sethem Wescottem, a o jednu sekundu za vedoucím mužem série SP Markusem Schairerem. Ostatní čeští reprezentanti (Klára Koukalová, David Bakeš, Pavel Heiník) díky hrubým chybám ve svých kvalifikačních jízdách do finálových rozjížděk bohužel nepostoupili.

Do své první jízdy bojů o medaile nastoupil Majklák se třemi Američany, s náskokem ji suverénně vyhrál a nepřipustil ani v nejmenším jakékoli americké taktizování. Ve čtvrtfinále nastoupil Majkl opět proti 3 Američanům. Po nepovedeném startu však došlo v první klopené zatáčce ke kolizi mezi ním a před ním jedoucím jezdcem Jasonem Smithem. Oba jezdci spadli a tím pro ně skončila naděje na postup do dalších bojů.

Díky Michalově zdařilé kvalifikaci obsadil v konečném pořadí tohoto závodu SP pěknou 10. příčku a získal tak další cenné body v seriálu SP. Zvítězil americký závodník Graham Watanabe před Lukasem Grunerem a Rossem Powersem.

foto: fisski.ch

Komentáře: 9

 1. coach napsal:

  ta drsňačka v integrálce a tyrkisových kalhotech je Klárka na Beckside corneru kde se všichni(pavel by vám mohl povídat) pořádně prolítli

 2. hula napsal:

  a já myslel, že je to lindsey :)

  klára nakládááá!

 3. Mazda napsal:

  Jak dopadl evropský SBX v Rejdicích? Nikde na netu není zmínka o výsledcích. Jsou aspoň ženský na bedně?

 4. Mazda napsal:

  Na Fisu je zatím jen výsledek ze S River.

  Tak dejte vědět jak dopadla sobota. Dík

 5. maciik napsal:

  nejakej report je podle me na czech-ski.com

 6. T, napsal:

  Majkl má neuvěřitelnou sezónu… Čím to bude?

 7. coach napsal:

  :-)

 8. Fanynka Majkla napsal:

  Moc se nesměj trenére:-) Radši prozraď, jestli má Majkl holku, nebo ne?:-)

 9. T, napsal:

  Přidávám se k Fanynce, chceme vědět, jak to je? :-) Prozraď Prozraď :-)

Vložit komentář