Majkl Novotný nakonec jede na X Games

Po výborném Majklově výsledku v Bad Gasteinu přišla na poslední chvíli pozvánka na X Games číslo 13. Majklovi se tak změnily plány a z MS v Koreji se přes Prahu odporoučel rovnou do letadla do Denveru. Za chvíli mu začíná první trénink na Snowboarder X.

Přečtěte si rozhovor, který Majklák poskytl serveru Sport.cz…

Jak se události seběhly, že přišla pozvánka na X-Games?
Vypadlo to dost bídně, protože letos tam jede místo třiceti lidí jen čtyřiadvacet, a tak jsem byl jen mezi náhradníky. Nakonec jsem dostal pozvánku na mistrovství světa v lyžárně během přípravy prkna! Přišel za mnou jeden z členů komise, která výběr schvaluje, a nabídl mi místo za jednoho italského závodníka, který byl zraněný a počítal s tím, že se dá do kupy. Jenže zjistil, že nedá.

Taková nabídka se neodmítá. Kam řadíte „olympiádu extrémních sportů“ v Coloradu, kam jedete potřetí za sebou?
Mistrovství světa je jednou za dva roky, olympiáda za čtyři, X-Games každý rok. Z tohoto pohledu je nejvíc účast na olympiádě. Start na X-Games beru především jako obrovskou čest. Z Evropy tam moc lidí nejezdí, natož z tak malé země jako je naše. Z českých snowboardistů tam zatím nikdo další nejel, takže jsem rád, že jsem znovu mezi čtyřiadvacítkou pozvaných.

Napoprvé jste na X-Games neuspěl, loni vypadl ve čtvrtfinále. S jakým cílem jedete za oceán letos?
Jako na každé závody. Na mistrovství světa v Koreji se přesně potvrdilo, jak nevyzpytatelný náš sport je. Před deseti dny jsem byl v Bad Gasteinu druhý a o týden později s těmi samými lidmi devětadvacátý. Může to vyjít a nemusí. Může přijít štěstí, stejně jako malá chybička, která znamená konec.

Nepovedené mistrovství světa po supervýsledku v Bad Gasteinu asi hodně mrzelo…
Myslím, že jsem na trati v Gangwonu jezdil dobře. V kvalifikaci jsem ale bohužel upadl, ve druhé jízdě se pak jelo o hodně pomaleji a nedalo se myslet na zlepšení pozic. Osmadvacáté postupové místo je špatné. Tím to všechno začalo. V rozjížďce se mi navíc nepovedl start, pak přišel pád a byl konec nadějím. Škoda, že to nevyšlo.

Při kolizi se soupeřem jste dost tvrdě dopadl na zmrzlý sníh a při dalším stíhání soupeřů jste si držel natlučenou ruku. Jste v pořádku?
Bolelo to jen chvíli. Jsem potlučený, ale není to nic vážného.

V Koreji se jelo i nominaci na zimní olympiádu ve Vancouveru. Už víte, jak jste na tom vy?
Mezinárodní kritéria jsem splnil, český olympijský výbor je zatím tajemný. Slyšel jsem několik stanovisek, ale zatím jsem neviděl nic napsaného. Jednou to bylo umístění do 16. místa na MS, pak stejné umístění, ale v konečném pořadí SP za poslední dvě sezóny. Snad bych ale s těmi výsledky, které mám, neměl v nominaci chybět.

Vložit komentář