GANGWON: Snowboardcross vyhrál Markus Schairer

Dnes proběhlo finále Mistrovství Světa ve snowboardcrossu v korejském středisku Hyundai Sangwoo Resort. Jezdci nastupovali na start tréninku za hustého sněžení, které pořadatelé nepředpokládali. To zamotalo hlavu nejednomu servismanovi a jistě i tento fakt měl vliv na konečné výsledky.

Do finálových jízd nastoupili dva čeští závodníci. Pavel Heiník v rozjížďce č. 1 a Michal Novotný v rozjížďce č. 3. Oba čeští reprezentanti měli díky nepříliš zdařilé kvalifikaci velmi nepříznivou startovní pozici v největší vzdálenosti od první branky. Oba se tak dle předpokladů zařadili po startu na čtvrtou pozici a trpělivě vyčkávali na příležitost k předjetí. Pavel Heiník se o předjetí pokusil hned ve třetí klopené zatáčce. Při riskantním podjíždění Australana však došlo ke kolizi jejich prken, Pavel ztratil rovnováhu a jen taktak neskončil v záchranných sítích. Po tomto manévru se pokusil skupinku opět dojet, ale na zasněžené trati se mu to nepodařilo. Na tomto MS tedy nepotvrdil ani nepřekonal 16. místo z předešlého mistrovství a v cíli byl se svou 31. pozicí velmi nespokojen.

Michal vyčkával ve své rozjížďce s předjetím před ním jedoucích závodníků až na předem vytipované místo ve střední části trati, kde na pravotočivém corneru po perfektním zvládnutí předešlého skoku podlétl vnitřkem před ním jedoucího závodníka, který bohužel v nezvládnutém letu při pokusu o vyrovnání zachytil nechtěně rukou část Michalova prkna a poslal ho přímo na záda do zledovatělé trati. Michal se ještě v pohybu rychle zvedl a s potlučenou rukou pronásledoval ujíždějící jezdce. Ti však již chybu neudělali a Michal projel cílem na čtvrtém místě. Ani on po druhém místě ve Světovém Poháru v Bad Gasteinu v minulém týdnu nebyl s 29. příčkou konečného pořadí na MS spokojen.

Nejlepším výsledkem bylo tedy výborné 23. místo Martiny Krejčové, čímž však ambice našeho reprezentačního SBX družstva naplněny nebyly.

Chlapi vyhrál se štěstím Rakušan Markus Schairer o 10 centimetrů před Xavierem Delerue, mezi ženami dominovala Helene Olafsen z Norska.

Výsledky finále: snowboardcross – chlapi, snowboardcross – holky

text: Marek Jelínek, foto: fisski.ch

A ještě pár „facebůk“ fotek od Macíka:

Vložit komentář