Dlouho očekávaná SBX sezóna začíná

Uf, tak už je to tady! Jsme na startu nervózně očekávané sezóny, která vyvrcholí na začátku příštího roku olympijskými hrami ve Vancouveru a kde bude celý snowboardcrossový národ sledovat superstar Michala Novotného, vítěze posledního závodu světového poháru, ke kterému se doufejme přidá i dříč David Bakeš a „Baby Lindsey“ Klára Koukalová.

Mistři největší jsou aktuálně v argentinském Chapelcu, kde se jede úvodní závod SP. Několik posledních týdnů v tomto resortu propršelo, takže trať nebude tak mohutná a hrůzostrašná jako loňský rok.

Momentálně je již po kvalifikaci, ve které se velmi dařilo českým snowboardcrossovým reprezentantům. Michal Novotný se umístil na slibném 11. místě a David Bakeš na 12. pozici. Oba závodníky, stejně jako na nedávných vydařených závodech v Austrálii, dělila od sebe pouhá 1 setina sekundy. Skvěle zajel především David, který v kvalifikaci zaostal o pouhé 3 desetiny za 5. místem. Vzhledem ke zranění, které ho provázelo prakticky celou loňskou sezónu, to je super výkon.

Zítra se jede závod, držte palce!

Video – snowboardcross Chapelco 2008
Report a foto – snowboardcross Chapelco 2008

1 komentář

  1. bukva bukvatýr napsal:

    nakonec trochu škoda, ale jsou to borci

Vložit komentář