Zázrak jménem SPORTEN

Kdo nezkusil, bude se posmívat dál, ale kdo na něm stál, ten ví, že je to český zázrak. Toto prkno snese srovnání s těmi nejlepšími snb, na kterých jezdí světová špička. Na jeho vývoji se podílí reprezentant David Bakeš, který s celým týmem Sportenu může za řadu světoznámých snowboardů hozených do popelnice a přechodu jezdců k domácí značce.

Crossový speciál Sporten SBX vyjíždí letos s upraveným sidewallem a řadou dalších inovací. Jedná se o snowboard speciálně vyvinutý pro čistě závodní snowboarding – snowboardcross. Prkno disponuje jádrem ze dřeva v kombinaci s několika vrstvami triaxiálního laminátu, které nabízí výbornou torzní tuhost. Sendvičová konstrukce s ABS bočnicemi, inserty posunuté dozadu a širší špička umožňují závodníkům agresivní rychlou jízdu a dobrou ovladatelnost. Samozřejmostí je nejrychlejší dostupná skluznice.

Škoda snad jen méně přesvědčivého designu a přiznání původu (SPORTEN). Dokázal bych si spíš představit produkci top snowboardů pod zcela novou značkou. SPORTEN je uvnitř neznalé snb komunity nejspíš předem odepsán a tento brand zde má hodnotu zcela minimální, ne-li zápornou.

Sporten SBX se vyrábí ve velikostech 160 a 166 centimetrů.

Kompletní specifikace:

160cm – radius 8,8m | špička 298mm | střed 248mm | pata 296mm
166cm – radius 8,8m | špička 294mm | střed 240mm | pata 292mm

Marek Jelínek, trenér SBX reprezentace: „Toto prkno vřele doporučuji všem, kteří upřednostňují kvalitu před designem, rádi jezdí rychle a milují delší oblouk po hraně.Obdoba Krauzíkovejch obřaček pro vyznavače snowboardingu v pohodlných botech.“

POKUD MÁTE ZÁJEM O VÍCE INFORMACÍ O TOMTO SNOWBOARDU NEBO SI HO CHCETE OBJEDNAT, NEVÁHEJTE SE NA NÁS OBRÁTIT!

-