WC Argentina: report + fotogalerie

Zde se budeme snažit přinášet postřehy trenéra Marka Jelínka ze Světového poháru v Argentině!

sobota 13.9.2008 / San Martín de los Andes

V sobotu se naši dva nejlepší sbx jezdci David Bakeš a Michal Novotný zúčastnili finálových jízd prvního závodu letošního SP. Oba závodníci, po chybách ve střední části velmi náročné trati, obsadili ve svých rozjížďkách třetí místa a skončili tak jen krůček za postupovými pozicemi. I přes tento dílčí nezdar se jim, včetně Kláry Koukalové, při první příležitosti podařilo splnit mezinárodní nominační kritéria pro OH v roce 2010 ve Vancouveru. David Bakeš dnes dojel ve finále na 23. pozici, Michal Novotný skončil 24.

Klára Koukalová (25.), Pavel Heiník (44.) a Václav Havlík (DNF) se s tratí statečně prali, ale skončili bohužel již v kvalifikaci a do finálových jízd se nedostali. Vašík si ke všemu natrhl sedínku.

Závod mužů vyhrál výborný Francouz Pierre Vaultier, druhý skončil Stian Sivertzen a na bednu dosáhl také třetí Mateusz Ligocki! V ženské kategorii si medaile rozebrala klasická trojka Lindsey Jacobellis, Mellie Francon a Maelle Ricker.

pátek 12.9.2008 / San Martín de los Andes

Čeští snowboardcrossaři dnes absolvovali kvalifikaci 1. Světového poháru této sezony v argentinském Cerro Chapelco. Pořadatelé na jarních svazích jihoamerického střediska připravili závodníkům z kraje sezony pořádné sousto.

Na jedné z nejtěžších a současně nejdelších tratí v historii konání svěťáků se do sobotních finálových jízd kvalifikovali pouze naši dva nejlepší SBX jezdci. David Bakeš (Sporten) postoupil z 21 pozice a Michal Novotný (LTB) z 23. pozice.

Další čeští reprezentanti se s obtížnou tratí popasovali o dost hůře a díky pádům Vašík Havlík, Pavel Heiník ani Klára Koukalová do finále nepostoupili.

středa 3.9.2008 / San Martín de los Andes

Téměř celý snowboardcross tým je již na místě, dnes poprvé se trénovalo na svazích andského Cerro Chapelco. Díky sněhové bouři, která řádila den před naším příjezdem (a podle místních zpráv přinesla na trať až dva a půl metru čerstvého sněhu), bylo možno trénovat pouze na sjezdovkách a nikoliv v trati, jak bylo pořadateli přislíbeno.

Zítra nás dle nového programu čeká trénink v SBX trati, pozítří a popozítří pak mezinárodní mistrovství Brazílie, což bude generálka na závody SP.

6 odpovědí na “WC Argentina: report + fotogalerie”

1. Hm. Tak tady by me docela Daily report zajimal. Co se stalo s klukama? Co Majkl? Ale Ligockimu to docela litalo. I ve slopestylu..

2. Trať super krutá, 1:30 nejrychlejší. 11 skoků, 5 klopenek, a nespočet mega boulí, foto dodáme. Slovenský bratr Rado má v p… koleno. já jen nemužu sedet na hajzliku.