Světový pohár v resortu Sungwoo (Korea) – Daily Reports

Dnešním dnem spouštíme další denní reporty ze světového poháru v Koreji. Náboje klasicky dodává masér a inovátor největší, Marek Jelínek, který se pokusí dosadit naše koně na stupně nejvyšší!

Day 3, pátek 15. února 2008 – Závod

Baki vyhrál osmifinále i čtvrtfinále a v semi byl o pár centimetrů třetí. Celkově skončil na bezvadném 8. místě, což je jeho nejlepší výsledek ve Světovém poháru!

Majkl bohužel nesešlápl ideálně první corner, nedostal se do následné branky a tak skončil na 18. místě.

Závod vyhrál Pierre Vaultier, druhý skončil Nate Holland a třetí Mateusz Ligocki!! Mačetoidní raketomet Rado Žídek vyhrál malé finále a patří mu celková pátá příčka.

Finále – pavouk muži
Výsledky – muži

Report trenéra Marka Jelínka:

Další snowboardcrossař ve světové špičce

Dnes proběhlo finále závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v Korejském Hyundai Sungwoo resortu.

Oba čeští reprezentanti, kteří se probojovali do dnešních finálových jízd, jeli skvěle již ve včerejší kvalifikaci. Michal Novotný (LTB) obsadil 12. místo a David Bakeš (SPORTEN) ještě o stupeň lepší – 11. místo.

Michal Novotný, první z Čechů se na startu, se po startovní rovince ve své první rozjížďce uhnízdil na 2. příčce za legendárním Shaunem Palmerem (USA). Na prvním corneru (skoku do zatáčky) však, tísněn ostatními jezdci, udělal chybu, skočil příliš vlevo a příliš daleko. V letu se ještě špičkou svého prkna dotkl Američana, ale „nevešel“ se bohužel do následné klopené zatáčky. Závod tím pro něj okamžitě skončil. V konečném pořadí mu patřila 18. pozice a cenné body do seriálu SP, ve kterém je momentálně na 12. příčce.

David Bakeš, který již v kvalifikaci na minulý světový pohár ve švýcarském Leysinu (8. příčka) ukázal, že klepe na dveře světové SBX špičky dnes dokázal, že definitivně „vešel“.

V dnešních finálových jízdách předváděl neuvěřitelné starty a po první rovince za sebou nechával hvězdy jako Nora Sivertzena (vítěz prvního SP této sezony) i Američana Wescotta (vítěz OH). V první jízdě vedl až do cílového skoku, na kterém byl po malé chybě předjet norskou raketou.

V druhé jízdě si pak dojel pro přesvědčivé vítězství. V semifinále byl zatlačen po startu na vnitřní tyč první klopené zatáčky, ztratil rychlost a zařadil se na poslední místo jedoucí čtveřice. Trpělivě vyčkával ve střední točivé pasáži na předem naplánovaný útok. Ten započal v poslední klopené zatáčce před pozvolnou asi 200 metrovou pasáží.

David v té chvíli ztrácel na jezdce na druhém postupovém místě více než 15 metrů. Díky skvělé práci na terénních překážkách předjel nejprve kličkujícího Itala, čímž byl znatelně přibržděn a na druhém místě jedoucího Nata Hollanda (trojnásobný vítěz X Games) nedosáhl jen o pár decimetrů.

V malém finále, ve kterém se jelo o pátou až osmou příčku však došly Davidovi síly, upadl a cílem projel na 4. pozici. V dnešním závodě tedy obsadil skvělé 8. místo, které je nejen jeho nejlepším umístěním v závodní kariéře, ale také ukázal skvělou formu před dalšími závody SP v Japonsku. V průběžném pořadí SP se dnešním skvělým výkonem posunul na 22 pozici.

Day 2, čtvrtek 14. února 2008 – Kvalifikace

Dnes byla ve středisku Sungwoo na programu kvalifikace. Z našich zajeli perfektně David Bakeš (11. místo) a hned za jeho osmisetinovým ocáskem skončil Michal Novotný (12. místo). Je to opět velká naděje do závodu, snad to klukům konečně vyjde.

Pavel Heiník, po výborných jízdách v tréninku, kdy do cíle dojížděl cca 10 metrů za vítězem kvalifikace, slovenskou star, Radem Žídkem, bohužel nezvládl kvalifikační kola, kdy v jednom dokonce upadl.

Ve finálových rozjíďkách pojede Michal s Faganem, Speiserem a kmetem Palmerem, kdežto David si to rozdá s batoletem Sivertzenem, Valerym a Takahashim. V rozjížďce Rada je Ligocki, Caduff a Jenni.

Výsledky kvalifikace – muži
Finálový pavouk – muži

Nedařilo se ani Kláře Koukalové (27. místo), která jezdí perfektně v trénincích, ale proti času to někdy nevyjde. ženskou část kvalifikace vyhrála o pouhé tři setiny Simona Meiler před Maelle Ricker.

Výsledky kvalifikace – ženy
Finálový pavouk – ženy

Day 1, středa 13. února 2008

Zdravím všechny v České republice z překrásného korejského zimního střediska Hyundai Sungwoo Resort, ve kterém se právě koná letošní třetí závod Světového poháru ve snowboardcrossu.

Přes nedostatek sněhu v okolí dokázali organizátoři z technického sněhu připravit velmi masivní trať nezvyklých rozměrů a parametrů. V nejužším místě měří 20 metrů, je plná všech druhů terénních překážek a snad i některých navíc.

Startuje se nezvykle v pouhých 455 metrech nad mořem, převýšení činí 167 metrů a délka 850 metrů. Dnes absolvovali čeští SBX reprezentanti první oficiální trénink v trati, zítra proběhne kvalifikace a v pátek finálové jízdy. Časový posun +8 hodin..

Stránky resortu: Hyundai Sungwoo Resort

3 odpovědi na “Světový pohár v resortu Sungwoo (Korea) – Daily Reports”

1. Ja baksisakovi gratuluju.. Posledni dobou jsem ze vsech vasich vysledku tak hotovej, ze sem prestal gratulovat.
    Pekne ste se vsichni rozjeli. To bude asi tim zlatym parozim..