SP Lake Placid 2008

Do dějiště svěťáku v Lake Placid (NY, USA) se vydal trenér Marek Jelínek, který s sebou vzal 4 české borce – okoukané trio Novotný, Bakeš, Koukalová a novou svěží naději, Dolnomoraváka Emila Nováka. Emilova WC premiéra dopadla hezkým 50. místem – na 32. místo ztratil 1,23 s a připsal si první body do světového poháru. Sítem kvalifikace neprošla ani Klára, která dojela 18. Druhá půlka závodníků se kvalifikovala – Baki 14., Majkl 17.

Majkl startoval hned v první rozjížďce s vítězem kvalifikace, Watanabem, 16. Valerym a 32. žolíkem Wescottem. Rozjížďku vyhrál, ale po nesmyslném protestu Watanabeho (USA), že na něm Majkl zapracoval rukama, protest nesmyslně uznali, Majkla diskli a domácího mazánka poslali do dalšího kola. Baki postoupil do 16, čímž jeho cesta pavoukem skončila. I tak supr výsledek, jen jsme zmlsaní Bakiho výsledky a čekáme, že půjde do 8 nebo do finále.

Malý svěťákový orgasmus si zažili Nick Baumgartner a Lindey Jacobellis (oba USA), kteří byli 2. v kvalifikaci a vyhráli všechny rozjížďky. Na velký orgasmus by museli vyhrát i kvalifikaci.

V celkovém pořadí SP žen vede Ricker (CAN), 2. Jacobellis (USA), 3. Francon (SUI), 24. Koukalová, 46. Krejčová. Muže vede norský benjamínek Sivertzen před Vaultierem (FRA) a Fuchsem (AUT), Bakeš se dostal před Novotného na 17. místo, Majkl v závěsu 19., Heiník 49., Flejšar 67., Novák 80.

fota: fisski.com

Komentáře: 2

  1. hlmsr napsal:

    ta fotka nata hollanda v kvalde vypovida neco o sile jeho aerodynamickeho postoje!

  2. Dan K napsal:

    Baki opet dobre. Majkl taky a uz i me to zacina srat. Chtelo by to fakt trosku vic toho snowboardovyho stesticka. Dal vam drzim palce..

Vložit komentář