SBX svěťák v Gujo-Gifu

Další zastávkou naší crossové reprezentace byl závod Světového poháru v japonském resortu Gujo. Středisko přivítalo závodníky teplotami, pohybujícími se jen několik stupňů pod bodem mrazu a hlavně tratí, která se trenérovi i závodníkům v trénincích jevila jako velmi dobrá.

V dnešní kvalifikaci mužů bohužel vypadl, po těžkém pádu v první jízdě (odřený baby-face, pohmožděná záda a lehká motanice), průběžně nejlepší Čech v průběžném hodnocení SP – Michal Novotný. Naštěstí je Majkl v pohodě a dokonce už i poznává své kamarády. Postup do finálových jízd unikl o délku rýžového zrnka nebo chcete-li o 12 setin Pavlu Heiníkovi, který tak skončil na 33. místě. Jediným mužem ve čtyřkách tak byl, po perfektní kvalifikaci osmý David Bakeš (Sporten). Kláře Koukalové se z kvalifikace postoupit nepodařilo a patří jí 18. místo.

Na Bakim, jako jediném Čechovi v poli, ležela celá tíha naděje. Ze 32 postoupil do osmifinále po bezchybné jízdě z prvního místa a na ceho cestě ho doprovodil slovenský mačetář Rado Žídek. V osmifinále jel skvěle až do posledního corneru a držel druhou postupovou pozici, ale zde se nechal rozhodit, byl předjet a semifinále mu jen těsně uniklo (a aby Bakimu nebylo smutno a měl si v cíli s kým povídat v mateřštině, tak společně s ním skončil i Rado). Celkově ale může být Bakešák docela spokojen – 11. místo je super!

Závod vyhrál Američan Graham Watanabe před Norem Sivertzenem a Ausralanem Pullinem. V ženské části dominovala Maelle Ricker.

Worldcupová mise zdaleka nekončí, nyní reprezentace přejíždí do USA a následně do Kanady. Program je nyní pěkně nabušenej!