Michal Novotný je zpět

V pátečním závodě konečně zúročil Michal Novotný (LTB) svůj talent a postoupil jako 7. z kvalifikace Světového poháru ve snowboardcrossu v kanadském Stonehamu.

V první i druhé finálové jízdě zvítězil způsobem start–cíl, ale v semifinále při startu z nevýhodné dráhy nebyl tak přesvědčivý a po několika soubojích tělo na tělo téměř upadl při riskantním podjetí před ním jedoucího závodníka na předposledním skoku.

Cílovou čarou díky tomu projel na 4. nepostupovém místě. V malém finále, ve kterém jezdci bojovali o 5. až 8. pozici opět zabojoval a od startu až do cíle si hlídal s přehledem čelo skupiny. V této jízdě znovu zvítězil a dosáhl svého nejlepšího letošního výsledku – 5. místa v seriálu SP.

David Bakeš (SPORTEN), v této sezóně skvěle jezdící, prošel kvalifikačním sítem na výborné 14. pozici. Ve své první finálové rozjížďce však upadl při souboji v první klopené zatáčce a tím pro něj závod skončil. Jako bonus si z této strkanice bohužel odváží z Kanady i zlomeninu vřetenní kosti na levé ruce. Tím pro něj předčasně končí celá veleúspěšná sezóna, pouhý týden před finálovým závodem SP v Itálii.

Náš třetí muž na startu, juniorský reprezentant Emil Novák (SPOTREN) a velký crossový talent, chyboval v obou kvalifikačních jízdách a nepostoupil pouze o 4 desetiny do finálových jízd.

Naše jediná závodnice na startu tohoto SP Klára Koukalová (HEAD) upadla bohužel v obou kvalifikačních jízdách a pořadím v jízdách finálových logicky zamýchat nemohla.

Mezi muži dominoval Francouz Pierre Vaultier a nejúspěšnější ženou byla Američanka Lindsey Jacobellis.

Výsledky Stoneham:

Muži – kvalifikace
Muži – finálový pavouk

Ženy – kvalifikace
Ženy – finálový pavouk

1 komentář

  1. Dan K napsal:

    Skvele Majkle! Gratuluju. Skoda jen, ze to nebylo finale.
    A Bakimu preji brzke uzdraveni.

Vložit komentář