LG Snowboardcross FIS World Cup – Arosa (CH)

Dnes začal kvalifikací první letošní závod Světového poháru ve snowboardcrossu na evropském sněhu. Své jízdy už mají za sebou muži. Z našich jezdců postoupil z 18. místa Michal Novotný (jako jediný Čech). Pavel Heiník držel po prvním kole skvělý 22. flek, ale ve druhém kole trať zrychlila a všichni jezdci zajížděli lepší časy.

Před Pavlovou jízdou došlo ještě na desetiminutové přerušení, během kterého do trati napadal nový sníh a Pavel neměl v nerovném boji s přírodou šanci – nepostoupil o jedno místo a to o 0,07 sekundy, aaargh. Emil Novák a Vašek Havlík zůstali někde kolem 60. místa bez naděje na postup.

Ve finále uvidíme nejrychlejší eLTéBéčko na světě, snowboard podezřelého tvaru, ale velkých schopností, o kterém jistý italský reprezentant prohlásil: „This board kills snowboard business!“.

David Bakeš do Arosy nemohl odjet, momentálně se léčí ze zranění kolene, které utrpěl při tréninku na Kaunertalu.

Momentálně v Arose sněží a je mlha. Za chvíli by měly jet holky…

Komentáře: 12

 1. Pavel_H napsal:

  Ty vole já jsem na místě a vim míň než tadle m…a mediální. Ale výhodou je že jsem si dal v druhym laufu parádní freeride.

 2. KubA napsal:

  Držím palce Majkle. Natři jin to.

 3. belm napsal:

  Klára 12. v kvalifikaci (po 1. kole 6., myslim). Hezky! Dnes od 13:00 LIVE závod na Eurosportu 2.

 4. Petr napsal:

  cau SBX nadšenci, tak jsem viděl Majklovo jízdu. Śkoda jen, že dojel na 3. místě. Připadalo mi, že má špatně namazáno,ale nechci nikoho obvinovat. Vím jak je to těžký dobře máznout. Jinak závěr fakt pěknej. Zbytku týmu hodně štěstí.

 5. hula napsal:

  hlavne ztratil na tech boulich.. a prislo mi, ze dole mu prkno teda jelo slusne!

 6. hula napsal:

  jo a klara super! nejlepsi klara, co sem videl!! klaaaro

 7. coach napsal:

  Michal měl několik měsíců problémy se zády, 2 měsíce pouze pilně rehabilitoval, neabsolvoval 5 reprezentačních soustředění na sněhu. Ani na těchto závodech se přes obětavou práci naší Fyzioterapeutky ještě necítil 100%fit.Všichni doufáme,že bude Ok. Jeho závodní jízda byla pochopitelně poznamenána touto skutečností.S ohledem na dříve řečené podal skvělý výkon.Jeho nové prkno bylo dle mého názoru perfektně připraveno naším servisákem Petrem.

 8. coach napsal:

  Klárka podala skvělý výkon. Být 6. na světě v 1.kvalifikační jízdě je podle mne boma a povedlo se to myslím pouze jednou majklovi při jeho úspěchu v Japonsku. V závodní jízdě bojovala jak lvice a i přes drobné chyby (no start s nezvyklými parametry tak úplně nevyšel) ji nezbývá než obdivovat.Nutno podotknout, že Klárka podzimní přípravu na rozdíl od Michala absolvovala v plném nasazení, ale díky nepříznivým podmínkám v Evropě trénovala v SBX trati naposledy počátkem září v Argentině

 9. coach napsal:

  I tímto způsobem bych rád poděkoval celému realizačnímu teamu, který za amatérských podmínek podal opět profesionální výkon.

 10. coach napsal:

  když hodnotím ty dva výše mám nutkání vyjádřit se ještě k výkonu Pavla Hejníka. Pavlák jezdil celou dobu grandiózním způsobem, přesto že toto nemám rád musím upřímně konstatovat že měl zkrátka trocha smůlu kterou Vám asi popíše sám…

 11. coach napsal:

  Na závěr mého nudného příspěvku do debaty vyslovuji ještě 1 jméno s obdivem….“Jakub Flejšar“ Flaška dnes celou reprezentaci na těchto závodech zodpovědně okoučoval…což by asi mnoho z lidí točících se kolem Snowboardingu nikdy nečekalo.

 12. Petr napsal:

  No,všiml jsem si, že při projíždění boulí byl Michal trochu prkený (asi ty záda).Ale na to, že má problémy se zádama, smekám, že vůbec jel. A ještě, že takhle zajel.

Vložit komentář