Klára Koukalová fantasticky v Arose

O tomto víkendu se ve švýcarském zimním středisku Arosa konal po dlouhé přestávce další ze závodů seriálu SP ve snowboardcrossu. Závodu se zúčastnilo 6 českých snowboardcrossových reprezentantů – dvě ženy (Klárka Koukalová a Martina Krejčová) a 4 muži (Michal Novotný, Pavel Heiník, Václav Havlík a benjamínek družstva devatenáctiletý Emil Novák).

Závody se uskutečnily na velmi kvalitní trati, byly však poznamenány hustým sněžením.

V páteční kvalifikaci se nejlépe dařilo Michalu Novotnému (LTB) a Klárce Koukalové (Head). Oba se s přehledem probojovali do finálových jízd. Michal z 18. pozice a Klárka dokonce ze skvělé 12., když byla po první kvalifikační jízdě průběžně na 6. místě).

Sportovní smůlu zažil na těchto závodech zkušený reprezentant Pavel Heiník, který byl po prvním kole na výborném 22. místě, ale v druhém kvalifikačním kole, bezprostředně před jeho jízdou, přerušili pořadatelé závod, závodní trať zapadala čerstvým sněhem a Pavel ztratil šanci bojovat o postup do finále. Od toho jej nakonec dělilo jen jediné postupové místo a mikroskopických 0,07 sekundy.

O mnoho lépe na tom nebyla ani naše další reprezentantka Martina Krejčová, jíž nešťastný los pořadatelů přiřkl jízdu ihned za předjezdci, což v zapadané trati bylo i pro ni nepřekonatelným handicapem. Emil Novák i Václav Havlík v kvalifikaci nepředvedli svůj standard, který ukazovali v tréninkových jízdách, do finále nepostoupili a na lepší výsledek si budou muset počkat do dalších závodů SP, které se budou konat počátkem příštího roku v rakouském středisku Bad Gastein.

Ve finále, které se dnes jelo za hustého sněžení, podali Michal i Klárka dobrý výkon, ve svých rozjížďkách však skončili svorně na třetích místech a do dalších bojů o lepší umístění bohužel nepostoupili. I přes tento dílčí nezdar potvrdili na tomto SP své kvality před blížícím se MS v Koreji a obsadili 14. (Klára) a 22. (Michal) pozici. V mužské kategorii zvítězil Američan Seth Wescott a v ženách domácí Sandra Frei.