Finále snowboardcrossu na X Games – slovem, fotem i videem

V páteční kvalifikaci si Majkl dojel pro 19. místo, když musel, po pádu v první, absolvovat druhou opravnou jízdu. Kvalifikace se jela v podmínkách, které znevýhodňovaly jezdce s nízkými čísly – trať byla zasypána čestvým sněhem, a tak se s každým projetím stávala rychlejší a rychlejší. Tento fakt značně znevýhodňoval borce, kteří dříve na X Games slavili úspěchy – ti byli nasazeni na začátek. Hlavně veterán Shaun Palmer si vychutnal startovní číslo 1 jak v Border X, tak i Skier X a také náležitě prskal, když viděl, jak mu postupně ostatní nadělují vteřiny a vteřiny.

Video – finále muži:


O tom, jak podmínky v trati ovlivnily kvalifikaci, hovoří jasně pohled na výsledky. Kvalifikaci vyhrál Marcus Schairer o téměř 4 vteřiny před druhým Jasonem Smithem a osmý Nate Holland zůstal pozadu o necelých 6 vteřin. Poslední postupující, Polák Mateusz Ligocki, dostal od Schairera přes 9 vteřin. Poměrně překvapivě se do finálových jízd nedostal Nor Sivertzen. Mezi ženami byla nejrychlejší mlaďičká Dominique Maltais, která uštědřila sedmé Lindsay Jacobellis přes 6 sekund :)

Video – finále ženy:

V samotném závodě se bohužel nedařilo Michalovi, který z první rozjíďky nedokázal postoupit. V mužském finále se objevili staří známí Holland s Wescottem a dále Watanabe, Schairer, Speiser a Wintermans. Na začátku finále to pěkně jelo Sethu Wescottovi, ale v jeho stínu kul pikle lišák podlý zrzavý Nate Holland, který v prostřední části trati neuvěřitelně zrychlil a již nedal nikomu šanci. Nicméně Natovi, přezdívanému Pavlem Heiníkem „Mistr Aerodynamika“, jelo také neuvěřitelně prkno, zajímalo by mě, jakou NASA paštiku mu tam nakydali! V cíli tedy Holland první, skvěle jezdící Schairer druhý a Speiser třetí.

Výsledky kvalifikace Snowboarder X – muži
Výsledky finále Snowboarder X – muži

V ženském finále si zlatíčko pohlídala Lindsey Jacobellis před Tanjou Frieden a Sandrou Frei. Čtvrtá skončila Dominique Maltais, která celou jízdu dýchala Jacobellisové na záda a snad ji i mohla předjet, ale manévru se bála a také jela poměrně vzpřímená. Myslím, že kdyby byla trochu agresivnější a ve více aerodynamickém postoji, tak snad vyhraje o 30 metrů. Takto však jela těsně druhá a na předposledním skoku vyplašeně upadla. Na to, jak jela narovnaná, měla asi neuvěřitelně namazáno.

Výsledky kvalifikace Snowboarder X – ženy
Výsledky finále Snowboarder X – ženy

Fotografie – finále:

Zdroj foto a video: EXPN.com

Vložit komentář