Zápisky Hajnošovy: MS Arosa + Fotogalerie CZ snowboardcross tým

MS Arosa Z důvodu zrušení SP v Bad Gastainu vyrazil celý sbx team ve složení Jelínek, Novotný, Flejšar, Bakeš, Heiník a Koukalová na krátké soustředění do Saas Fee, jenž mělo předcházet našemu příjezdu do místa konání letošního MS – do Švýcarské Arosy.

Tři dny tréninku v super připravené snowboardcrossové trati (startovací zařízení, každý den urolbováno ,nastříkáno barvou a vyznačeno bránami) společně se Švýcarským a později i s Francouzským teamem pod vedením trenéra Jelena určitě přineslo své ovoce, škoda jen Novotňáka, který si hejbnul se zádama tak, že poslední den strávil v posteli a jedinou jeho starostí bylo sehnání někoho, kdo mu záda rozhejbe. Přítomnost infekčního Flejšara (kterej tvrdil, že je očkovanej a že nemocnej bejt určitě nemůže) v teamu nám taky moc pomohla, a tak jsme se s tou chřipkou poprali nakonec všichni.

AROSA

Příjezd do hotelu Hohenfels, naší základny pro pobyt, připomínal spíše příjezd cikánské karavany, protože říct, že naší výhodou bylo, že máme málo věcí by byla čistokrevná lež. Espace a Golf naložený tak, že zadní kola škrtala o podběhy a zpětný zrcátko vhodný leda ke kontrole Flašky, jenž 1800 km dokázal sledovat Zoufalé manželky na podisku. Hotýlek ušel a docela dobře nám i vařili.
Přejděme na kopec, zoufalá zima ukázala odvrácenou tvář i klukům z kraje čokolády a židovského zlata, a tak sjezdovky měli spíše barvu káka na trenkách než bělostně bílou střediska, jenž se chlubí přízviskem „schneesicher“.

Fotogalerie: Češi na MS v Arose – snowboardcross

Crossová trať

Sněhová situace asi pořadatelům trochu zamávala s plány, nicméně z nerovného boje s přírodou vyšli se ctí a trať se jim podařilo připravit vcelku obstojnou. Nepřítomnost nějakých mega skoků nebo vražedných pasáží je asi nutnost při MS, kdy je třeba počítat i s klukama z Filipín, Kostariky a JAR, jejichž boj s tratí chvílemi připomínal Kotka s Mádlem ve Špindlu.

Trať začínala přibližně 15m rovným startem, pak wutang s širším vrškem, kterej se dal přeletět až do dopadu a byla nutnost ho dobře sešlápnout, boule malá na olíčko, velká boule se kterou se téměř nic nedalo udělat, boule na olíčko, krátkej kopeček, 3 klopky (L,P,L), 4 boule (2 šlápnout, 2 skočit), skůček, skok do zatáčky, 7! klopenek, dva houpáky a nájezd ďolíkem na kopák jak sviň, pravá a levá klopka, dvě boule a cílák.

Tréninkové dění

Dva tréninky jsme absolvovali v poklidu. Za den se dalo dát tak 5 jízd v trati, po sérce 7 klopenek nohy bolely jak sviň a tak si Baki dával trať dvoufázově, v půlce zastavil dal šláfung a pak machroval, jak mu ten konec pěkně jde. Majkl pořád poskuhrával a chodil jak bába s nůší a holky (Klarisa a Tomčice) dle slov Jelena brzdili před každým krtincem.

Kvalda

1 jízda: Majkl cca. 26, Hník okolo 35, Baki s Flaškou někde v 40.

2 jízda Majkl se časově drobně zlepšuje, ale v pořadí padá a usazuje se na 32. místě, Baki mázne Holmenkol a poráží Majka o pár setin a sesazuje Majka z 32, Hejnošovi se plašej kladiva, umeje okna ve třetím patře na předposledním kopáku a k narozkám (Hula má u mě pivko) si naděluje postupové 27. místo. Flaška jede napohodu a usazujue se na 46. fleku.

Výsledky (1. Nantermod 1.04.54, 26. Heiník 1.06.22, 36. Bakeš 1.06.50, 37. Novotný 1.06.57 46. Flejšar 1.07.73)

Holky. Klára v první jízdě padá, to samé Tomčice, která si dává dojezd cíláku po zádech. V druhé to se K usazuje na 16. místě a se staženejma půlkama sleduje jednu závodnici podruhé, jestli jí někdo nesesadí z postupového místa. To se nestává a tak Klarisa s pompou postupuje mezi 16. nejlepších žen světa. Tomčice v druhé padá hned na prvním wutangu a zůstává na 23. fleku z první jízdy.

Závod

Ráno nastává drobný chaos, protože dle Jelena jsme včera špatně namazali a je nutno to přemáznout (měl recht). Pohodový přesun na trať, dvě vlažné jízdy a světová jména se postupně řadí do čtyřek a začínají se rvát o Majstra světa. Předstartovní masáže od naší masérky, pár rad od trenéra a motivačních keců od kolegů a Hajnoš nastupuje do šesté rozjížďky společně s Reto, Boivin a JJ Anderson. Dostává „nejhorší“ pravou dráhu a po pádu starťáku vyráží na úrovni soupeřů. Prošlapává kvalitně wutanga a na bouli za ním má již náskok více jak jedno prkno. Pálí to co to dá a vůbec netuší že JJ na mačetě šibalsky hodil myšku a vzal sebou ostatní dva frajery, kteří se poté marně snaží dohnat kluka z Prahy.

Česká grupa okolo trati na Hajnoše řve, ať zvolní a modlí se, ať ten kretén zas neudělá něco, co moc dobře umí – lehnout z prvního bez jakéhokoliv důvodu. Po závodu Hník prohlásil: “Ty vole, jak jsem si všim, že nejsou za mnou, sem se málem zesral ať to někde nepošlu, tak jsem zvolnil, ale zas sem nemohl moc, ať mě někde nedaj, až si pojedu na jistotu pro postup…“

Radost jak sviň, následná jízda skůtrem nahoru, předání prkna servisákovi Bakimu. Příprava na další heat – tentokrát s X. Delerue, Valery,Boivin. Hejnoš dává zase dobrej start a wutang dává na úrovni jak Delerue, načež nastává situace, kterou nikdo nechápe a Jelena berou mdloby – ten vůl se narovnává, přestává šlapat boule a mává rukama jak blb. Zatáčky projíždí jak postiženej a do cíle dojíždí beznadějně poslední.

Hajnoš:“ Na wutangu mi praskla hlavní zadní přezka a nedalo se jet, myslel jsem že jsem si při mávání rukama rozepnul ráčnu a snažil si ji pak zapnout, ale jak jsem uviděl o co jde, věděl jsem že je to v prd…, co se dá dělat, ale 16. místo taky dobrý.“

Ženský – Klára padá hned v druhý klopence, když se snaží procpat ze 4. na 3. a naděje pro ní končí. 16. místo je stejně úspěch.

Finále Ženskejch: Jacobellis od startu do cíle diktuje a jede bez chyby, na posledních dvou jumpech si dává oddech od frajeřinek a zaslouženě vítězí.

Chlapi: Mladej Delerue vyhrává malej fajnl a končí na 5. fleku (mimochodem už jezdí za Vöelkl.) Fajnl: Delerue, Wescott, Holland, Valery (dva z Hejnošovi rozjížďky o 8 ve fajnlu.) Holland váhá na startu a jede poslední nicméně zrychluje a asi v půlce předjíždí Valeryho, jenž dělá chybu. Xavier Delerue startuje nejlépe a do první zatáčky se těsně cpe před Wescotta, ten se ho drží a cestou marně párkrát zkusí to tam nacpat ale zbytečně a tak dojíždí druhej. Pořadí v cíli: Delerue, Wescott, Holland.

Účast na MS hodnotím kvalitně, zázemí se pomalu začalo přibližovat ostatním, a tak tam nejsme jak chudí příbuzní. Vliv trenéra je taky znát a to fest (tímto mu děkuju) a jedinou škodou je, že ten Majkl s Bakšem do toho trochu nešlápli a nedali tu 32ku, protože jim chybělo fakt málo. Jinak příště doufám, že už budeme mít servisáka, protože tříhodinová mazací session každý večer mě už opravdu nebaví a co víc sere.

txt by: Pavel Heiník

Komentáře: 5

 1. Dan K napsal:

  Ty jo. Krasnej report a hlavne vysledky. Gratuluju vam vsem a hlavne Pavlovi. Klobouk dolu.

 2. belm napsal:

  Pěkné, Pavle! Masérku bych vyměnil za servisáka…

 3. jelen napsal:

  diky pavlaku,slohove parada, jen k popisu trati male doplneni:po 1.3klopenkach byli sice 4 boule, ale za to, ze jsi posledni 2 skakal si zaslouzis na zadek.

 4. hula napsal:

  slohově jsem se snažil i já :)

 5. jelen napsal:

  tak chvalim i tebe jo?

Vložit komentář