Kraus je mistr světa

Tomáš Kraus vyhrál dnešní mistrovství světa ve skicrossu v italské Madonně di Campiglio!!! Skvělý český úspěch podtrhl 2. místem Stanley Hayer! Kraus se stal již potřetí za sebou celkovým vítězem světového poháru! Národ pláče štěstím a smeká!

Tomáš měl oproti ostatním navrch vždy hned v úvodní části trati. Po pověstném raketovém startu dokázal vytěžit ještě skvělým sdupáváním boulí, při kterém zvláštně, ale efektivně, vykrucuje kolena do strany. Po boulích vždy vedl a suveréně dojížděl jako 1. Se Stanleym se sjeli už v 16, takže spolu jeli 3 rozjížďky – Tomáš vždy první, Stanley v závěsu, jako bratři v triku (akorát každý v jiném), jako v pohádce.

Ve finále to vypadalo, že by tuto harmonii mohl narušit legendární Enak Gavaggio. Po startu byli s Tomášem nastejno, ale po boulích byl Tomáš jasně první a v první zátáčce si 2. místo pohlídal Stanley. Česká radost je převeliká.