Jelenovi svěřenci bodovali ve Fissu

klára koukalová - snowboardcross

V Alpách se stále místy drží sníh, a tak parta českých krosařů vyrazila na víkend (24.+25.2.07) do rakouského Fissu. Dvěmi auty se dopravilo 7 závodníků a 1 kouč, Jelen. Osádka transportéru Ing. Huly dorazila ve čtvrtek, a protože byla většina zemědělského zaměření, rozesmutněl ji nález mrtvého rejska v koši. Toto trauma se snažila odbourat po zbytek pobytu sledováním filmů o živých zvířátkách v notebooku a také celovečerním filmem Vepřinec (= klenot světové kinematografie z dílny Piera Paola Pasoliniho).

Trať: Strmější start do úvodního wutangu (jehly s malým tabelem), který to chtělo dobře sešlápnout, levá klopénka, 2 boule, pravá klopénka, po které se to začalo už slušně rozjíždět, 2 boule, malý skok, který hodně házel, táhlá klopénka doleva (zde si většina přibržďovala), 2 boule, které někdo skákal, a klopénka doprava – to byl hlavní kámen úrazu tratě, kde si vylámalo zuby mnoho vlčáků, co si předtím nepřibrzdilo, mimo jiné Flaška v sobotní kvalifikaci a Martina v tréninku – následovala klopénka doleva, doprava, skůček a závěrečný skok.

Trať to byla pěkná, nejrychlejší kvalifikace za 40 s, sněhu dost. Mimo trať byly místy šutry, Klára tam zničila prkno úplně, Tomáš zaznamenal mocný vryp, který šel zakapat.

Fiss Snowboardcross – Fotogalerie #1:

Sobota: Klára vyhrála kvalifikaci i všechny rozjížďky. Pýcha českého týmu je na titulní fotografii. Bravo! Martina po pádu v tréninku na záda a lehkém otřesu mozku nezávodila.

Z kluků se kvalifikoval Drbohlav (24.) a Havlík (30.). Huleja 33. o 7 setin, Flejšar po pádu 36., Krejčí 38. Drbohlav zaspal na startu a po nemastné jízdě bez riskování dojel po pádu soupeře 3. = vypadl ve 32. Vašík ze 32 postoupil – skvěle vystartoval zablokoval soupeře a rozjížďku vyhrál systémem start-cíl. V šestnáctce upadl a nepostoupil.

Sobotní výsledky žen, Sobotní výsledky mužů

Neděle: Klára opět vyhrála kvalifikaci a dostala se hladce do finále. Při startu finále zaspala a po odrazu ze starťáku se jí zařízla hrana, dvě soupeřky tak na úvodním wutangu odstavila, jedna ujela a dojela si pro zlato, Klára brala stříbro. Martina se držela za záda a vše fotila.

Papírově nejsilnější Flejšar potvrdil formu a obsadil v kvalifikaci 9. místo. Do 32 se vešel ještě Huleja (27.) a Drbohlav (29.). Petrovi Krejčímu chyběla ke kvalifikaci necelá vteřina a Vašík byl po pádu předposlední. Drbohlav vypadl ve 32.

Fiss Snowboardcross – Fotogalerie #2

Hula v první rozjížďce dokázal bez brždění projet vrchem táhlou klopénku, čímž předjel 2 soupeře naráz, ustál to a postoupil. Jeho rozjížďka v 16 byla též moc pohledná: Po startu se tlačil do zadku italského tlusťocha Tagliaferriho, který ho nechtěl pustit do první brány. Hula na něm zapracoval prdelí ještě po 2. klopénce a držel ho tak na 3. místě. Tagliaferri ale projel skvěle táhlou klopénku a předjel Hulu i Matthiase Hoeritzauera, který vedl. Hula se pral s Matthiasem o 2. místo, byl chvílemi 3., chvílemi 2., před cílem ale bohužel vylétl z klopénky.

Flaška jezdil suveréně, po startu byl vždy 1. nebo 2. a tak taky dojížděl do cíle. Ve finále nestačil jen na vítěze kvalifikace, Simone Malusu, který je hrozně starý, skoro jako Vensán, nicméně jezdil skvěle…

Nedělní výsledky žen, Nedělní výsledky mužů

Jelenův přínos: Skvělých výsledků dosáhli Klára a Flaška hlavně díky trenérovi české reprezentace, Marku Jelínkovi. Jelen je nejen skvělý kouč, ale i kamarád a vzor v péči o svaly a žaludek. Jeho přínos pro tým je značný. Projíždí se všemi závodníky trať při inspekci a předává teorii ideálního projetí překážek, kterou má v malíčku. Zavedl vysílačky – předává ze startu do cíle rady, co zlepšit pro příště. Radí s výživou a je i psychickou posilou na startu. Pro reprezentanty navíc zastává i práci servisáka. Jeho vliv zasáhl i nereprezentační závodníky, kteří díky němu mají (snad) tendenci se zlepšovat. Díky, Jelene!

Komentáře: 6

 1. hula napsal:

  hahahahaha! jen nechapu, cim jsem si vyslouzil polovinu reportu.. ta mela patrit klare a flaskovi. pekne!

 2. belm napsal:

  Přidal jsem ódu na Jelena, kterou jsem tam původně zapomněl napsat…

 3. flaska napsal:

  oda na jelena je zapotrebi,ma na tom velmi velkou zasluhu a je nejvic nejlepsi trener – ted jeste nekoho kdo mu bude pomahat s organizaci okolo a sbx v cechach muze vzletet k vysinam

 4. jelen napsal:

  trošku se červenám děkuji za pochvaly a jeste 1 za fajn závod.P.S. píšu po máze z Lake Placid držte palce ať se to povede i tady. Ve dne Vítr 30km/h a -19 uf uf. A ještě doplňuji k Fissu Flaška obsadil 2. den 2. místo s natrženým vazem v lokti a v kvaldě se mu ale hodně nechtělo.

 5. hula napsal:

  Jelene! Zabijte to tam! A třeba nás průběžně informuj na fóru..

 6. Dan K napsal:

  Krasnej clanek i vysledky. Jsem z vas na vetvi.
  Drzim palce klukum u jezera.
  Mimochodem asi pred hodinou vyhral Tomas Kraus mistra sveta v Madonne. Hayer druhej. Taky borci.
  Ja byl o vikendu na bezkach na Lucni boude na trech sestrach. Ty sou taky dobry.

Vložit komentář