Jelenovy denní reporty ze SP ve Valle Nevado – A je to za námi..

michal novotný Oba čeští jezdci vstoupili do dnešních finálových jízd nejnevhodnější možnou kombinací, jeli proti sobě a současně nejlepšímu z kvalifikace Noru Sivertsenovi. Michal Novotný skvělou prací v úvodní části předjel Norského závodníka, David Bakeš však bohužel pokazil start a v první klopené zatáčce se seřadili v pořadí Novotný, Sivertsen, Bakeš. Čtvrtého jezdce Reta ze Švýcarska nechali daleko za sebou.

Michal si po celou dobu udržoval mírný náskok na Norského závodníka, David v nejtěžší zatáčce trati zaútočil, při těžkém manévru však bohužel ztratil část cenné rychlosti a konec trati včetně cíle projel v těsném závěsu za oběma jezdci. Michal si udržel skvělou jízdou své vedení a jako první zde v Chile předjel v rozjížďce neporaženého Nora.

Supernaděje norské reprezentace – první a druhé místo v Chile.. Ladies and gentlemen: Stian Sivertzen, ročník 1989
snowboardcross

Do následující jízdy Michal nastoupil opět s Norským závodníkem a dalšími 2 jezdci z první desítky. Nezopakoval však bohužel bezchybný výkon z předešlé jízdy, špatně odstartoval a nezbylo mu nic jiného než stíhat dva jezdce jedoucí před ním. Kvůli zaváhání v 3. klopené zatáčce však jezdce nepředjel a do cíle dojel na 3. nepostupovém místě.

Nor Sivertzen před Bakešem

Naši jezdci v dnešním závodu obsadili – Michal Novotný krásnou 13. příčku a David Bakeš příčku 21. V úvodu sezony se těmito výkony „uhnízdili“ na 8. (Michal) a David 16. místě žebříčku SP.

Kompletní výsledky snowboardcross muži – sobota

Pátek 28. září – Zítra bude bratrovražda

Dnes proběhla, na opět skvěle připravené trati, kvalifikace 2. závodu SP ve snowboardcrossu. I přes hrozivě vypadající pád Davida Bakeše v 1. tréninkové jízdě se vydařila kvalifikace oběma borcům.

V prvních jízdách si oba čeští jezdci zajistili bezpečný postup, který v druhých kvalifikačních jízdách mírným zlepšením potvrdili. Oba jezdci dosáhli v druhé kvalifikační jízdě na setinu sekundy shodného času – 58:15 a seřadili se na pro český team nejnepříznivějších místech 16. a 17. Tato umístění znamenají dle postupového klíče závodů SP, že oba čeští závodníci pojedou první zítřejší finálovou rozjížďku spolu (proti sobě) a k sobě do čtveřice „vyfasují“ vítěze nejen této, ale i minulé kvalifikace a posledního závodu SP před 2 dny, tuto sezonu ještě nepředjetého Nora Stiana Sivertzena.

Nezbývá mi než popřát a dopomoci klukům k tomu, aby zítra, norskou naději odsunuli na nepostupovou pozici a tím postoupili do dalších rozjížděk směrem k medailím.

Klárka Koukalová opět zaváhala v technicky velmi náročné úvodní části trati. Přestože zbývajících sedmdesát procent projela výborně, i s postupovým 15. místem po první kvalifikační jízdě, se nakonec umístila 19. o 2 desetiny za finálovou šestnáctkou.

Středa 26. září – Dnes to nebylo vůbec špatný!

Dnes proběhlo finále prvního letošního závodu SP ve snowboardcrossu. David Bakeš postoupil s přehledem z první rozjížďky. V osmifinále však zaváhal v postartovní technické části, v prúběhu jízdy sice předjel ještě jednoho závodníka, ale obsadil bohužel první nepostupové místo. V konečném pořadí se tedy uhnízdil na skvělém 12. místě. Pro Davida, který teprve vloni vstoupil do seriálu Světového poháru SBX je to veliký úspěch. Přihlédněme k faktu, že byl patrně jediným závodníkem startujícím pod antibiotiky.

Michal Novotný prošel přes skvělé jízdy do semifinále, ve kterém v poslední zatáčce cca 50m před cílem zaváhal, vjel do neupravené části tratě, díky čemuž byl předjet nejúspěšnějším jezdcem loňské sezony SP Drew Neilsonem (usa) a ještě jedním závodníkem cca o 30 cm. V malém finále se po problémech s předčasným startem zavěsil na chvost čtveřice a v napínavé jízdě skončil 3. Celkově tedy obsadil výborné 7. místo.

Oba borci si ověřili, že letní příprava nevyzněla nadarmo a do dalšího Světového poháru, který se pojede v sobotu po dni odpočinku, vstoupí opět s chutí porvat se o přední umístění.

Úterý 25. září – Den první, první kvalifikace: Majkl i Baki jsou tam!

První kvalifikace Nokia Snowboard FIS World Cup v Chile je za námi – Michal Novotný zajel 20. nejlepší čas a David Bakeš skončil dokonce 15. Výsledky kvalifikace naleznete zde. Klára Koukalová bohužel mezi porstupujícími ženami nebyla.

Pavouk dnešního mužského snowboardcrossu je zde! Dle rozlosování chlapcům věřím na postup fest.