David Bakeš první v závěrečném závodě Evropského poháru, Michal Novotný celkovým vítězem!

david bakeš - czech snowboardcross team Wow! David Bakeš dnes vyhrál finálový závod Evropského poháru ve snowboardcrossu a těsně za ním dojel i další Čech, Michal Novotný! Michal se díky tomuto skvělému výsledku stal celkovým vítězem celé série.

Dobře si počínal i Pavel Heiník, který bohužel ve čtvrtfinále nezvládl nájezd na poslední skok a upadl z vedoucí pozice ve své rozjížďce. Letošní sezóna je pro český cross zatím dosti neuvěřitelná – funguje reprezentace, jezdci mají možnost kvalitně trénovat a hlavně chtějí, je to znát i na výsledcích. Nad vším bdí mistr přípravy Marek Jelínek vymýšlející hromadu zlepšováků.

Během závodů se nepříjemně zranil Vašík Havlík a musel být transportován vrtulníkem do nemocnice. Detaily zatím nepřišly, ale doufejme, že bude v pořádku!

Komentáře: 8

 1. hula napsal:

  jen doufam, ze to cely neni april.. neslo to nikde overit.

 2. jelen napsal:

  není to Apríl a Vašík po hromadě vyšetření s úsměvem a bolestí na prsou snad v klidu usnul.zítra budeme vědět víc, ale určitě to bude OK. Všem účastníkům zájezdu moc děkuju předvedli skvělej taktickej i technickej výkon.a to do jednoho.

 3. jelen napsal:

  David zvítězil I díky perfektní práci Michala, který obětoval cenné desetinky odblokováním soupeřů po výborném startu a v následné klopené zatáčce.Vytvořil tím prostor pro dnes(včera)hůře startujícího Davida který mohl proklouznout vnitřkem na první pozici. Super team work….

 4. jelen napsal:

  Ještě k výkonu Klárky Koukalové. Do své první rozjížďky nastupovala s vědomím, že po Vašíka letí vrtulník, a přesto v ní,(jako jediná z čechů suveréně) zvítězila. Z dalších bojů o vítězství v závodě a o medaili v celé serii EP ji vyřadila srážka se soupeřkami v semifinále a nešťastné otočení o 180 stupňů. Skvělá a obtížná práce, obdivuji.

 5. jelen napsal:

  a ještě nakonec: Baky se tímhle vítězstvím probojoval na 3 místo v celkovém pořadí EP !!!!!! trochu překvápko na závěr sezony

 6. hula napsal:

  jelen je asi dosti plný zážitků. myslím, že nejméně 131841009,48 dalších komentářů bude od něj..

 7. Dan K napsal:

  nemam slov. ste fakt dobry. gratuluju.

 8. Marek napsal:

  Ahoj, celému týmu fandím a držím palec!;)

Vložit komentář