Češi pokořili Evropu na českých prknech

O tomto víkendu se v Rakouském Fissu konal poslední závod série Evropského Poháru ve snowboardcrossu.V sobotu se za velmi špatné viditelnosti nejprve konala kvalifikace, ze které postoupilo do nedělních finálových jízd nebývalý počet šesti českých závodníků. Kromě nejznámějšího z českých jezdců, olympijského Michala Novotného, také David Bakeš, Pavel Heiník, Václav Havlík a teprve šestnáctiletý Albert Jelínek. V ženské kategorii tuto pětici ještě doplnila naše nejúspěšnější závodnice Klára Koukalová.

V neděli poté, za slunného počasí na velmi dobře připravené trati, proběhlo vyvrcholení závodu. V něm se po skvělém taktickém a technickém výkonu umístili dva čeští závodníci na prvních dvou místech. Zvítězil David Bakeš a o pár centimetrů za ním projel cílovou čarou Michal Novotný.

Tímto skvělým výkonem se David Bakeš, závodící na snowboardech značky Sporten, probojoval v úplném závěru celé série na 3. pozici v konečném pořadí EP a Michal Novotný, krotící svá osvědčená „prkna“ LTB, v celé sérii dokonce zvítězil. Michal tímto vítězstvím navýšil počet českých závodníků, kteří se mohou účastnit závodů světového poháru v příští sezoně, na 6. Pavel Heiník skončil na 14. místě. Klára Koukalová se po vítězství v první rozjížďce bohužel zamotala do hromadného pádu, který ji připravil o postup do finále a další boje o vítězství v celém seriálu EP.

text: Marek Jelínek (trenér české sbx reprezentace)

Komentáře: 4

 1. jeje napsal:

  hura snowbordaci uz maj trenery! :-(

 2. hula napsal:

  no, jen reprezentace.. ale je to buh (neco jako ten tata, co zmlatil svou dceru – plavkyni – pote, co podelala zavod.. jak to asi bylo ve skutecnosti s Vasikem?)

 3. jelen napsal:

  to víš Vašík my odporoval….a to se nevyplácí. Ne teď vážně Ve středu ho pustí prý bude OK

 4. Princík napsal:

  Baky rules!

Vložit komentář