Ultracrossový titul pro Hnědou Pěchotu

hnědá pěchota Série tří po sobě jdoucích crossových víkendů ve Flowparku vyvrcholila v Čechách poměrně neobvyklým závodem, ve kterém se mají lyžaři se snowboardisty rádi a neprudí se.

Už podle letáku k akci se dalo tušit, že po fisových snowboardcrossech půjde hlavně o to si dosytosti zazávodit a užít poslední bílé dny na DM. Celkem dvacet týmů mělo garantováno minimálně pět rozjížděk a úspěšnější dvojice (s rozjížďkou o finále a finálem) natočily na tacháči ještě o dvě více. Zkrátka super trénink.

Prvenství z roku 2004 přijely obhajovat respektované hrany David a Dan Krejbichovi – tým Motherfucker (chudák máma..). Abych vyjádřil, jak moc jsou tvrdí, budu v souvislosti s nimi psát všechna I,Í jako Y,Ý. Nepřehlédnutelňý byjcy byly rozhodnuťý urvat tytul zpátky pro sebe, ale jyž v základňých rozjýžďkách dělaly drobné chyby a nakonec se musely spokojyt s bojem o 5.-8. mýsto.

dolní morava dolní morava

Nejvíce se v první části závodu dařilo týmu Petr Votava (lyže) a David Bakeš (snb), kteří ani jednou nezaváhali, vyhráli všechny rozjížďky a připsali si maximálních 15 bodů (braly se 3 body za vítězství, 2 za druhé místo, 1 za třetí a 0 za čtvrté). Na paty jim dýchala Hnědá Pěchota, která ale v posledním kole zaváhala a vyjela ‚pouze‘ 2. místo a připojila se ke třem dalším týmům, které měly shodně 13 bodů.

O finále se tedy, kromě jasně postupujícího Ski Bike Centra Radotín, ucházely ještě čtyři týmy, které si to musely o finále rozdat v rozstřelu, ze kterého šly tři týmy do velkého finále a poslední do malého. Do velkého finále se dostali jezdci Megabordelu, Hnědé Pěchoty a Easy Aid`s.

Los určil, že poslední rozjížďku rozjedou lyžaři a celou crossovou sezónu na Dolní Moravě doklepnou snb jezdci. Vidina možného úspěchu nakonec přeci jen zapracovala a přinutila nervózní Hnědou Pěchotu na finále pořádně namazat. Jak toto viděl David Bakeš, nejlepší servisman v poli, tak zabavil svému bratranci lyžníkovi náčiní a na skluznicích se odpovědně vyřádil.

dolní morava dolní morava dolní morava

Po startu finále se v čele zákonitě objevil bratranec Petr Votava, následovaný chumlem herminátorů. Po druhém skoku Petr nezvládá namydlený skluz, v čele se zabydluje Michal Berka (Megabordel) a první pozici drží až do cíle s 15m náskokem na Michala Besperáta z Hnědé Pěchoty. Nahoře tedy nejdříve vyskakuje Vít Horák a ke stíhací jízdě se připravuje Martin Huleja, který po pokynu z vysílačky startuje a přibližně v polovině trati se dostává před Megabordel a jede si pro Hnědé vítězství, které už nepustí a Pěchota se ve svém prvním ultracrossu raduje z vítězství.

Dlouhý den končil předáváním cen až okolo půl páté, na svou porci kvalitního lihu si přišli i vítězové malého finále a zkrátka nepřišly ani odvážné ženy.

Celkové výsledky:

1, Hnědá Pěchota (Besperát Michal a Huleja Martin)
2, Megabordel (Berka Michal a Horák Vít)
3, Easy Aid`s (Rychtera Tomáš a Kolek Jan)
4, Ski Bike Centrum Radotín (Votava Petr a Bakeš David)
5, Megabordel.com (Grác Martin a Michal Staňa)
6, Motherfucker (Krejbich Daniel a Krejbich David)
7, No name (Ponocný Martin a Kupka Kuba)
8, Fata Morgana (Rogulič Adam a Radoch Tomáš)
9, Bigair.cz team (Štrbík Zdeněk a Valíček Honza)
9, Megabordel B (Berka Jan a Víznar David)
9, Fren Team (Langer Petr a Samek Jaroslav)
12, Šamani (Koutný Dalibor a Obručník Marek)
12, Mitril (Voják Jakub a Dosoudil Jiří)
14, Mě to je jedno (Večeřa Marcel a Moravec Tomáš)
15, Vrančaři (Jochec Marek a Šikula Petr)
15, Bike Forever (Pytlík Jakub a Kunčar Ondra)
17, Sokol Skřivany (Tomšů Markéta a Viznarová Zuzana)
18, Kravajzny (Krejbichová Alice a Rychterová Kateřina)
19, Krejba a Lojza (Krejbich Tomáš a Rameš Alojz)

Dolní Morava Rulezz.

Vložit komentář