Snowboardcrossy ve Feldbergu a Fiss

Víkendovým závodům ve Fissu měly předcházet 2 závody v německém Feldbergu, a tak si početná československá výprava brousila zuby na 4 snowboardcrossy ve 4 dnech. Radost z kvarteta zkazil čtvrteční závod, který byl pro mlhu zrušen.

V pátek ve Feldbergu soutěžil Heiníkomobil (Heiník, Flejšar a duo Krejčích), Dominamobil (Klára Koukalová, Havlík a nové posily českého týmu Emil Novák a Pepa Navrátil), Bakimobil (Bakeš) a slovenský Sakimobil (Saktor, Zvárik). Mezi děvčaty si nejlépe počínala Klára, která vyhrála kvalifikaci, v závodě ale skončila až 7., Martina 8. Z kluků dopadl nejlíp Pavel Heiník, který skončil celkově 10., do 16 se probojoval ještě Peter Saktor. Ve 32 vypadl Baki, ostatní borci neprošli kvalifikací.

Fotky z prvního wu-tangu ve Fissu

Azuro se sluncem do Fissu přitáhlo o víkendu další závodníky ve Vensánomobilu, Tomčamobilu a slovenském Kubalamobilu. Baki se opalovat nechtěl a do Fissu nedorazil. Československá výprava se tak rozrostla na 17 závodníků a 2 „trenéry“.

Oba dny zajeli nejlepší kvalifikaci z našich reprezentantů Flaška a Klára. V sobotu skončila z holek nejlíp Martina (po kolizi s Klárou v malém finále celkově 6.), Klára 8. a Tomča 9., protože předvedla to, co umí snad jen ona – během jedné táhlé klopénky dokázala vytěžit z 1. místa 3. V neděli jely všechny holky jen jednu rozjížďku: Klára 9., Martina 11. a Tomča 13. Z kluků postoupili do závodu oba dva dny jen 4 vyvolení: Flaška, Pavel, Vašík a Vensán. Do 16 postoupili v sobotu Pavel a Flaška, v neděli jen vlajkonoš Vensán.

Výsledky Feldberg

Výsledky Fiss

Vložit komentář