Midos X-Games 2006: Čtyřicet kapříků pro Novotňáka

Michal Novotný nedal na Dolní Moravě o víkendu nikomu šanci a odvezl si zasloužené vítězství jak ze snowboardcrossu, tak i ze skicrossu.

Již několik týdnů před samotným zahájením se o Midos X-Games mluvilo jako o nevídané akci obřích rozměrů a tak si většina crossařů zatrhla termín 27.-28.1.2006 v ka­lendáři na hajzlíku červenou fixkou, nebo alespoň hnědou voskovkou.

Závodnický předvoj s šoférem Tybysem začal na DM operovat již ve středu a z tepla chajdy pod vlekem pozoroval Robsona v třeskutém mrazu, jak zkušeně šejpuje rolbou trať na čtvrteční trénink. Robson se v průběhu večera zastavil na pivo a sdělil přítomným, že trať je skutečně velkých rozměrů a že si v jejím hliněném základu dalo v létě do huby více než deset bikerů, které odvezlo více než deset sanitek. Posluchače tím příliš nepotěšil.

trénink Mr.R

Druhý den se k trati začali se staženýma půlkama plížit závodníci a v jejich pohledech ze startovacího zařízení byla cítit určitá nervozita a respekt. Ten se však velmi rychle vytratil, neboť čtvrteční sníh moc nejel a trať se dala bezpečně kouřit v maximální rychlosti i přes největší skoky až do rozbité klopenky nad nepříjemnými šesti boulemi v její dolní části, které většina přeskakovala po dvou. Večer hoši ještě napustili Houbu lihem, Hajnoš se málem přerazil o vycpanou koroptev, nechal čepici na paroží a šlo se spát.

Na startu páteční kvalifikace se v poli čtyřiceti jezdců sešla snad celá crossová elita v čele s olympionikem Novotným, který kvalifikaci s přehledem vyhrál s více jak dvouvteřinovým náskokem před Heiníkem, Navrátilem, Havlíkem, Bakešem, Novákem a Hulejou, které dělil rozdíl necelé vteřiny. Mezi závodníky se objevili i dva lidé bez slipů (=v kalhotkách/že­ny) – Klára Koukalová a Martina Mičková. Prvně jmenované se dokonce podařilo získat skalp 23. v kvalifikaci – Honzy Zajíce (který v trati ovšem netrénoval a jel rovnou kvaldu).

sbx sbx

Sobota začala pro 32 vyvolených pohodově, protože první rozjížďky byly naplánovány až na 11h. Většina favoritů na dobré umístění (s výjimkou Navrátila, Huleji, Nováka a Drbohlava) si v rozjížďkách počínala suverénně a tak se mezi osmi nejlepšími sešla stará dobrá parta: v první semifinálové rozjížďce Novotný, Dan Krejbich, Václavů, Havlík a ve druhé Bakeš, Flejšar, Heiník, Mahovský. Postup do velkého finále si zajistili borci Novotný, Bakeš, Heiník a zaslouženě i jednatřicetiletý zkušený ženatý žokej Krejbich, který podával celý den vynikající výkony. Postupem do finále si všichni zajistili šek v minimální hodnotě 5.000 Kč, ale otázkou bylo, kdo shrábne 20.000 Kč za první místo. Překvapení se nekonalo – výhru si odnesl.. Novotňák. Druhý skončil Hajnoš, třetí Bakešák a čtvrtý Dan Krejbich.

top10 top10 TV
Celá fotogalerie

Pořadí (5–10): 5. Václavů, 6. Mahovský, 7. Havlík, 8. Flejšar, 9. Navrátil, 10. Drbohlav.

Novotňák si po snowboardcrossovém vítězství připsal na účet ještě 20 kaprů za skicross, blbec.. R3spekt.

Kluci z Dolní Moravy dokázali postavit špičkovou krosovou trať, zajistit luxusní zázemí s guláškem a pivem pro jezdce a celkově všechny potěšit svým přístupem ke snowboardingu. Škoda snad jen trochu zmateného speakera, který když už nevěděl co říct, tak se až příliš často uchyloval k uširvoucímu zvolání, kterým bych si dovolil zakončit i já tento report.. YEAH BABY!

Vložit komentář