Freesnow série DM

Nedělní snowboardcross na Dolní Moravu přilákal o poznání méně závodníků než předchozí žvýkačkový závod na Kramolíně. Kromě známých ksichtů dorazilo několik lokálů a snad i některé nové tváře, které se časem stanou ksichty.

Díky menšímu počtu závodníků (14 mužů, 7 juniorů a 6 žen) si mohli závodníci vychutnat skvělou trať ve dvou kvalifikační jízdách. Kvalifikaci mužů ovládl David Bakeš, který časem 54.17 nandal druhému Martinu Hulejovi 99 setin. Mezi děvčaty zářila Klára Koukalová. Nejlepší pozici do závodu si vybudovala časem 1:00:00 (pokořila tak všechny juniory).

dolní morava dolní morava dolní morava

Pořadatelé nechali postoupit do závodu všechny závodníky. Do osmičky málem nepostoupil Bakešák (sakra, už mu říkám podobně jako jiným hvězdám – Ligočák, Novotňák), když v nečekané rychlosti přelítnul bouli po prvním skoku a spadnul z 1. místa. Ztrátu už do cíle nedohnal. Naštěstí pro něj jeden soupeř neprojel bránu, takže Baki šel dál. Jinak do osmičky prošli snad všichni favoriti, kromě Drbohlava (4. z kvalifikace) který spadnul z prvního místa na šestiboulí. Do velkého finále se dostali Bakeš, Havlík, Navrátil a Václavů, s malým se museli spokojit Huleja, Chlíbek, Novák a neznámý šofér japonského sebevražedného stroje.

V malém finále se po pádu jednoho ze soupeřů protlačil na první místo Hula, který si v ideální stopě dojel pro 5. místo. Před šestiboulím sice na jeho pozici zaútočil kozel Chlíbek, ale říznul to moc a spadnul.

dolní morava dolní morava

Velkému finále žen vévodila Klára, která chytla skvělou formu a už nepadá! Martina Krejčová v úvodu trati spadla, ale po šestiboulí se dokázala dostat přes druhou Horákovou a dojela si pro stříbro. Baki zacísařoval velkému finále mužů a dojel si pro tři kapry systémem start-cíl. Z druhého místa se radoval Vašnosta, bronz bral lokál Pepa Navrátil a brambora spadla do klína Vensánovi (=Václošovi), který lehnul tam co Baki v šestnátce.

Vložit komentář