FIS MČR Špindlerův Mlýn

mčr Od sobotního dopoledne se na místo konání vrcholného podniku české SBX FIS scény a oblíbeného rejdiště východních členů Bundess republiky a obyvatel země nakloněné konzumaci lehkých drog (ne, Čechy to nejsou) snášel déšť a sníh měnil na něco v konzistenci sra*ek.

Počasí však nedokázalo ovlivnit počet závodníků dorazivších ze všech koutů země, a tak se na startu sešlo nečekané množství jezdců z ČR a okolních států (celkem 49 mužů a 23 žen).

Spousta z nás, co dorazila na sobotní trénink, si nenechala ujít oprávněné štiplavé poznámky na kvalitu tratě, a tak na poslední chvíli došlo k jemné změně profilu startovací sekvence, jenž ovšem rejpalům hubu zavřít nedokázala, prostě z prdu kuličku neuválíš.

Chápu proč je MČR pořádáno ve Špindlu, ale v dostupném prostředí pro SBX trať se nic kloudného a reprezentativního postavit nedá. Pro ty, co nedorazili, uvedu stručný popis trati: Start drobná dvouboule, tejbl s dvěma vrcholy, jehlan po kolena, větší dabl usměrňující pravá, levá, pravá, levá klopenka s kvalitním šejpem ovšem bez návaznosti jedné na druhou, velký dabl, rozbitá pravá na step down a rovně na cílový skok, prostě klasika s drobnými změnami.

Fotogalerie z MČR ve Špindlu

Neděle s nadstandardními dvěma kvalifikacemi a příšerným počasím měla rozhodnout o tom, kdo se stane králem českého SBX pro následující rok (i když Michal byl korunován věncem buřtů již předem při slavnostním příletu z Japonska). V kvalifikaci došlo k páru překvapení, kdy Vencán dokázal, že rychlost, jakou předvedl ve Fiss, nebyla náhodná a usídlil se na čtvrtém místě těsně za Polským bohem Ligockým, naopak zklamaly některé držky, které neobsadily ani top ten a ztráta několika sekund našich amerických fotbalistů na vítěze kvalifikace byla omluvitelná snad jen počtem promile v jejich krvi. V ženách překvapila Martina Krejčová, když dokázala ujmout první místo v kvalifikaci a narušit tak hegemonii Kláry Koukalové, co se vítězství v měřených jízdách týče.

Pořadí po kvalifikaci:

Muži:
1, Novotný
2, Penyak (Ukrajinská mačeta)
3, Ligocký
4, Václavů
5, Heiník
6, Bergmann
7, Fleišar
8, Gerlings

Ženy:
1, Krejčová
2, Koukalová
3,Lundholdt

Boje o postup se především (jaké to překvapení ve Špindlu) rozhodovaly na startu a následné rovině a pokud nedošlo k pádu (při stavu tratě a konzistenci sněhu jich nebylo málo), pak se v pořadí po posledním dvojhrbu na startovní sekvenci dojíždělo do cíle. Z 32 se dále nedokázali probít Huleja, Chlíbek ani Mahovský a bylo na nich znát citelné zklamání, určitě si věřili více. Mnoho bojů o postup nemám v živé paměti, protože schovávání před deštěm mi bylo milejší. V sítu 16ky uvízla další jména jako Flejšar, Havlík, Drbohlav, Zvárik – nicméně konkurence byla silná a postoupit mohlo jako vždy jen 8. Rozhodující okamžik pro další vývoj nastal v napjechovaném semifinále ve složení Novotný, Václavů, Heiník, Bakeš kdy Heiník po dlouhém rozhodování o tom, jestli je nebo není ready pro start prošvihl pád starťáku a zmátl Novotného tak, že viník odstartoval třetí a Novotňák poslední. Nevím, kde jsme nechali Vencána, ale pořadí po valnou část trati bylo následovné: Bakeš, mezera, Heiník, skoro nic a Novotný, v nájezdu do poslední zatáčky Heiník zavírá Majkla, nechává se řádně nakopat v zatáčce před step downem, ztrácí kontrolu nad prknem a nechává si ujít životní šanci zavřít klapačku mediální tlučhubě Novotnému (zase může sezónu tvrdit, že nikdy nebyl druhej). Baki v cíli křičí nadšením, Michal úlevou a Heiník vypouští slovní zásobu vhodnou snad jen pro fotbalové delegáty.

Malé finále: Penyak, Václavů, Heiník, Pummer.. Start nejlépe vychází Heiníkovi, na konci startovací rovinky se zavlní jak had, brzdí Pummlíče a nechává za sebe proklouznout Vencána. Do cíle se pořadí nemění, a tak Heiník získává páté místo, 6. Vencán, 7. Punker, 8. Penyak.

Finále: Michal si buduje dostatečný náskok a za ním svádí boj Bakeš s Ligockým, Ligocki při snaze předjet Bakšiše dělá chybu a o pořadí je rozhodnuto – 1. Novotný, 2. Bakeš, 3. Ligocký (za celou dobu nepoužil mýdlo ani nic jiného….), 4. Fijma (holandské štístko dne, snad pokaždé před ním někdo lehl a on to tímto stylem dopracoval až do finále.) Mezi muže se rozdělilo pěkných 160 fis bodů, což bylo kromě medaile a poháru skoro vše oč se jelo…

V ženách zvítězila Koukalová, Klára konečně nespadla, druhá dojela Krejčová a třetí Polka Buga.

Úvod, stať a vyvrcholení máme za sebou, závěr nechám na každém z vás ( již na něj nemám sil). Dopsat ho můžete včetně japných i nejapných komentářů do fóra, autor nejlepšího ode mě obdrží drobný dárek na závěrečné párty sezóny, jenž na sebe nenechá dlouho čekat.

1 komentář

  1. whitebox napsal:

    Hajnoš podal pěknej reprd výkon! Jako jeho dvorní jazykový korektor musím říct, že i po gramatické stránce se začíná, Martino, Pavlův otče, děkane ČVUT, lepšit! Akorát hnilobné zažrání do mysli slova jenž (jenž se vyskytovalo v textu snad 20×) jsem si dovolil eliminovat jinými slovy stejného významu. Bravo, el maňifiko!

    Je možné, že jsem v nadzvukové rychlosti vypublikování některé češtinářské nedostatky přehlédl a čárkové řešení zapeklitých vývojů souvětí vyřešil spíše intuitivně..

Vložit komentář