Další crossová nálož ve Flowparku

winners De Luxe. Tak by se dal krátce zhodnotit víkend na Dolní Moravě, kde se jely dva sbx závody pořádané FIS.

Akce ve snowboardcrossovém svatostánku patří pravidelně k vrcholům sezóny a když se posunovadlo na kalendáři blíží posvátným dolnomoravským číslům, začíná srdce tlouci, zaměstnání přestává být důležité, stejně tak i ženy (no, i když..).

Trať oproti minulému týdnu zaznamenala menší změny v horní části, kde se na druhé velebouli udělala hrana a těsně před cílem se objevily záludné tři boule, které čas od času přivodily.. boule. A bohužel i zlomenou ruku.

dolní morava dolní morava dolní morava

Během obou závodů se hodně měnily podmínky, sněžilo, svítilo slunce, sněžilo, foukalo, tálo, mrzlo, a dobře namazat byl kumšt. Nejvíce se přírodu snažil ošálit voskový mág Vašík Havlík, který se v neděli ráno vytahoval, že mazal oranžový highfluor, pak to stáhl, dal molybden k hranám, stáhl, dal žlutý ke středu, vykartáčoval a.. vůbec mu to nejelo. Podle Toko manuálu zaexperimentoval i Alchymista Vensán, který vyčetl, že zaručeně nejlepší bude prapodivný mix žlutého a modrého Toka. Vencánovi prkno jelo, ale zase byl pěkně nevyspalý, jak se v noci hrůzou budil, co to udělal.

Celá fotogalerie

Na startovní listině se kromě borců z ČR vyskytli Poláci, Slováci a dokonce i jeden Rakušák. Oba dva dny pěkně jezdili místní gangsteři Emil Novák a Pepa Navrátil, kteří se namlsali a rozšiřují výpravu do Feldbergu a Fissu. Ze zahraničních jezdců zlobil především Juraj Zvárik, který si za 1. a 2. místo odváží růžovou helmu Giro, a Rakušan Hoeritzauer.

Po zaváhání v sobotním finále si v neděli spravil chuť prvním místem David Bakeš (pravděpodobně ho v sobotu po závodě dostala do psychické pohody dívka na lyžích) a na bednu, po Hulově hromádce neštěstí, vystoupal se svým novým Palmerem i Tomáš Drbohlav, lišák v hávu beránčím, jezdící s lehkostí motýla Emanuela.

Kompletní výsledky

Smekám před Flowparkem, smekám před kulinářskými počiny Moravské Krčmy, smekám před panem Sochou, smekám před romantikem Flejšarem Jakubem, smekám před panem domácím, co umí strašně dobře kouřit ve svém domě. Ou jeah, baby!

pan socha

Vložit komentář