Majkl XVI. ve Whistleru

V kanadském Whistleru se minulý týden odjely další závody světového poháru ve snowboardingu. Naši vlast tradičně hájila trojka Michal Novotný, Martin Černík a Pavel Heiník.

Do Whistleru se dokodrcal i největší masér let minulých – samotný diktátor a americký sen – Shaun Palmer. Jen co se v září trochu rozpinkal na Zélandu, tak všem v kvalifikaci prvního závodu ukázal svojí potetovanou zadnici a skončil za prvním Sethem Wescottem o pouhých 28 setin (btw.: údajně nastoupil s pět let starým prknem a ještě starších botách a jeho „servisní“ tým tvořila parta zralých padesátníků). Téměř čtyřicetiletý Palmer se tak postaral o asi největší bombu prvního dne. Ve čtyřkách si samozřejmě neodpustil klasickou pankáčskou frajeřinu.. poté, co vedl (podle slov Hajnoše) asi tak o kilometr, si na posledním skoku dal 360 a minul kvůli tomu předposlení branku. Klasika.

Hodně slušně si ale počínal první den i Novotňák. 29. místo v kvalifikaci a postup v závodě do čtvrtfinále (nakonec skončil 16.) je těsně před olympiádou velký úspěch. V kvalifikaci druhého závodu zajel Majkl dokonce 21. místo, ale z prvních rozjížděk se mu již postoupit nepodařilo a celkově se umístil na 26. místě. Pavel bohužel skončil dvakrát v kvaldě a do ani jednoho závodu se nedostal.

První cross vyhrál Ital Alberto Schiavon, druhý pak Jasey Jay Anderson. Rado Žídek skončil první den na 11. místě, do druhého závodu nenastoupil. Polský raketometčík Mateusz Ligocki se kvalifikoval pouze do druhého závodu a skončil na 21. místě.

Ve freestylu obsadil Martin Černík 42. a 26. místo. Z vítězství se radovali džapánci Kazuhiro Kokubo (růžová „holka“ z videa Paradox) a Domu Narita.

Vložit komentář